Журналістика

У Мелітополі окупанти викрали 4 журналістів, один з них досі перебуває в полоні

21.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Мелітополі російські окупанти викрали журналістів медіа «Местные Вести – Мелитополь». Про це редакція повідомила у фейсбуці.

 

Викрадення відбулося вранці 21 березня. Додому до журналісток Юлії Ольховської та Любові Чайки, видавця Михайла Кумка, випускової редакторки газети «Мелітопольські відомості» Євгенії Борян прийшли озброєні люди, забрали їх і відвезли невідомому напрямку. Як повідомили в редакції «МВ», таким чином окупанти намагаються домогтися співпраці.

 

Причина викрадення — проукраїнська позиція медіа, правдиве висвітлення подій в Мелітополі та регіоні. 

 

«При засиллі ворожої пропаганди, яку активно насаджували окупанти з моменту появи в місті, було очікувано, що на журналістів та співробітників чинитимуть тиск. І сьогодні це сталося», — зазначили в редакції.

 

Медіа «МВ» закликало керівництво міста та країни, колег з української та світової преси виступити на захист мелітопольських журналістів.

 

Згодом видання повідомило, що після розмов про необхідність співпраці з окупантами трьох журналісток редакції «МВ» звільнили. Де знаходиться Михайло Кумок наразі невідомо. 

 

«Він власник холдингу і видавець, але  повністю відійшов від редакційних справ. Наголошую, що вийшов на пенсію. Сподіваюся, через кілька годин він буде вільним», — зазначила генеральна директорка «МВ-холдингу» Анна Медведь.

 

Відомо, що сайт медіа теж зазнав хакерської атаки і  тимчасово не працював.

 

Як повідомлялося, 20 березня окупанти відпустили з полону українського журналіста з Херсонщини Олега Батурина. Він перебував у полоні з 12 березня.

 

Імовірно, в полоні в російських окупантів знаходиться журналістка Громадського телебачення Вікторія Рощина, яка зникла 12 березня.

 

З початку повномасштабного рочійського вторгнення на журналістів в Україні здійснили щонайменше 35 атак.

 

Чільне фото: Местные Вести