Журналістика

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

26.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).

 

Основна мета програми — перевірити, чи відповідають медіа критеріям досконалості міжнародного стандарту для видавців новин JTI. Результати перевірки дають змогу підтримувати високий рівень журналістики в Україні.

 

«Багато українських медіа продемонстрували високі журналістські стандарти, незважаючи на жахливі обставини, як з точки зору скорочення доходів, так і операційних труднощів. Це доводить, що можна підтримувати найвищі стандарти навіть у найважчі часи і що стандарти мають значення», — заявила у звіті Чайн Лаббе, яка опікувалася надзвичайним протоколом для NewsGuard.

 

Серед українських медіа, які також пройшли перевірку: Громадське, Детектор медіа, The Village Україна, Kyiv Post, суспільний мовник України «Суспільне» та інші.

 

Ініціатива журналістської довіри (Journalism Trust Initiative − JTI) − це міжнародний стандарт для видавців новин, запроважений у 2021 році з ініціативи паризької організації РБК (Репортери без кордонів) і розроблений 130-ма міжнародними експертами. Він включає загальновизнані та узгоджені критерії досконалості для ідентичності та прозорості медіа, а також для професійних стандартів та механізмів підзвітності, які регулюють виробництво новин.

 

Нагадаємо, що 25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору.

 

Читайте також: Росія скоїла 514 злочинів проти українських медіа

 

Фото: Unsplash