репресії

У М’янмі засудили журналістку-документалістку через «сприяння тероризму»

15.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала звільнити журналістку та режисерку-документалістку Шину Деве з М’янми, котру влада засудила до довічного ув’язнення. Про це повідомили на сайті RSF.

За даними RSF, 10 січня 2024 року Шин Деве засудили до довічного ув’язнення, бо вона «сприяла тероризму». Це найсуворіше покарання для журналістів у М’янмі, присуджене відтоді, коли військова хунта захопила владу в лютому 2021 року.

 

2023 року Шин Деве заарештували та обшукали, коли вона забирала дрон для знімання документального фільму. Під час затримання її допитували та, за словами її чоловіка, піддавали тортурам.

 

«Засуджуючи режисерку документальних фільмів до довічного ув’язнення під приводом тероризму, військова хунта показує ступінь свого свавілля та безжалісності. Ми закликаємо міжнародне співтовариство посилити тиск на режим М’янми для її звільнення, а також 64 інших журналістів і захисників свободи преси, затриманих у країні», — наголосив голова Азійсько-Тихоокеанського бюро RSF Седрік Альвіані.

 

Шин Деве висвітлювала політичні та соціальні проблеми М’янми. Раніше вона була відеожурналісткою медіаорганізації Democratic Voice of Burma (DVB), однак згодом розпочала кар’єру режисерки документальних фільмів. Кілька її матеріалів отримали міжнародні нагороди, зокрема короткометражна стрічка 2013 року «Тепер мені 13».

 

У RSF нагадали, що невдовзі після перевороту 1 лютого 2021 року військова хунта розпочала політику терору проти журналістів М’янми, опублікувавши «чорний список» заборонених ЗМІ. Відтоді армія вбила чотирьох журналістів.

 

М’янма посіла 173-тє місце зі 180 країн у Всесвітньому індексі свободи преси RSF у 2023 році.

 

Як повідомлялося, у Китаї засудили поетку Сюй На до 8 років ув’язнення.

 

Читайте також: Усміхаємося, на нас тиснуть: нотатки із М’янми після перевороту

 

Чільне фото: RSF