Мексика

У Мексиці вбили журналіста Ернесто Мендеса

05.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У районі Сан-Луїс-де-ла-Пас міста Ґуанахуато, що в Мексиці, убили журналіста Ернесто Мендеса, головного редактора новинного сайту Tu Voz. Про це повідомив губернатор Ґуанахуато Дієго Родрігес Вальєхо у своєму твіттерові.

Ернесто Мендес став 13-м медійником, загиблим у Мексиці цього року, принаймні 9 із них — через свою професійну діяльність. Відповідно до звіту міжнародної правозахисної організації Article 19, насильство проти працівників ЗМІ в країні різко зросло за час Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, який зараз обіймає посаду президента Мексики.

 

Напад на Мендеса скоїли, коли він перебував у компанії 4 інших чоловіків. Усі, окрім одного чоловіка, який отримав тяжкі поранення, загинули. За даними Article 19, злочин скоїли, коли озброєний спецназ увірвався в бар, що належить родині Мендес. Раніше журналісту погрожували.

 

На цей час невідомо, чи був напад пов’язаний із журналістською роботою Мендеса, його роллю як представника місцевого бізнесу в плануванні майбутнього ярмарку чи з чимось іншим.

 

Організація свободи преси Article 19 закликала уряд запропонувати захист колегам і родичам Мендеса.

 

Нагадаємо, Мексика опинилася на 127 місці в щорічному «Індексі свободи преси» міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів», Україна — на 106. 

 

Читайте також: Кулі за слова: чому вбивають мексиканських журналістів

 

Фото: Beta/AP