бойкот рф

У Мінкульті закликають ЄС обмежити вплив російських ЗМІ й розірвати рекламну співпрацю

08.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Мінкульт закликав Європейський Союз розширити санкції проти Росії у культурній та інформаційній сферах. Із відповідною промовою міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко виступив на зустрічі міністрів культури ЄС.

 

«Сподіваюся, що Європа доведе, що вона залишається вірною своїм фундаментальним цінностям. І введе низку санкцій проти російської культури деструктивізму. Зокрема, обмежить вплив російських ЗМІ, заблокувавши їх в Європі, припинить партнерства з російськими компаніями та виключить Росію із міжнародних культурно-мистецьких заходів як учасника чи організатора, припинить співпрацю із російськими артистами», – сказав міністр.

 

Ключові вимоги до ЄС, які назвав Ткаченко:

 

  • виключити канали російської пропаганди з європейських платформ;
  • негайного застосувати санкції до всіх каналів пропаганди держави-агресора;
  • припинити всі рекламні виплати на користь російських компаній;
  • розірвати рекламну співпрацю компаній Європейського Союзу з російськими пропагандистськими ресурсами та пов’язаними особами;
  • підтримати трансляцію українського об’єднаного телеканалу “#UAразом”;
  • розширити культурні санкції.

 

«Хоча культура може не здаватися безпосереднім пріоритетом, коли цивільне населення гине через ракетні удари, вона залишається одним із глобальних деморалізуючих факторів для росіян», – заявив Ткаченко.

 

Міністр наголосив, що зустрів повне розуміння колег міністрів ЄС та розраховує на дії.

 

Як повідомлялось, дієвці культури вимагають в іноземних колег санкцій у сфері культури для РФ.

 

Також Українська асоціація видавців закликала Міжнародну асоціацію підтримати санкції проти РФ, згодом це зробили представники Українського інституту й Українського інституту книги.