Крим

У Міжнародний день рідної мови відбудеться онлайн-диктант кримськотатарською

21.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Міжнародний день рідної мови відбудеться шостий щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Текст для диктанту написав кримськотатарський політв’язень, журналіст, член громадської ініціативи Nefes Асан Ахтемов, незаконно ув’язнений росією у Криму.

 

«Щороку саме цього дня, 21 лютого, кримські татари, розкидані проти своєї волі по всьому світу, беруть участь у написанні диктанту кримськотатарською мовою. Проведення онлайн-диктанту кримськотатарською мовою — це не лише акція єднання на підтримку рідної мови, а й демонстрація моральної підтримки кримським політв’язням, всім людям в Криму, які зберігають честь, гідність та відданість рідному Криму», —  написав Рефат Чубаров.

 

Читання диктанту організувала кримськотатарська громадська ініціатива Nefes («Подих»).

 

«З 2022 року ініціатори акції присвячують щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою членам команди Nefes — першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, громадським активістам Асану Ахтемову та Азізу Ахтемову, яких було незаконно заарештовано в Криму у вересні 2021 року та невдовзі засуджено, відповідно, до 17, 15 та 13 років ув’язнення у колонії суворого режиму. А разом з ними — всім кримськотатарським політв’язням, достойним громадянам та мужнім синам кримськотатарського народу», — наголосив голова Меджлісу. Він додав, що збереження кримськотатарської мови залежить від кожного.

 

Диктант читатимуть 21 лютого о 18:00 за київським часом на ютуб-каналі та фейсбук-сторінці Nefes.

 

Диктант має бути написаний від руки латиницею або кирилицею. Після закінчення диктанту всі охочі можуть надіслати текст на електронну пошту Nefes qrm.nefes@gmail.com, вказавши ім’я, місто, контактний телефон і посилання на сторінку у соціальних мережах до 19-ї години 22 лютого. 23 лютого текст диктанту оприлюднять у соцмережах.

 

Як повідомлялося, 2023 року в Україні заснували кримськотатарське видавництво Kitap Qalesi. Раніше Меджліс кримськотатарського народу ініціював встановлення в Україні Дня кримськотатарської мови й літератури.

 

Чільне фото: Борис Корпусенко