Лейпцизький книжковий ярмарок

У Німеччині збирають підписи проти скасування Лейпцизького ярмарку

15.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Німецькі автори вимагають провести Лейпцизький книжковий ярмарок, який уже втретє скасували. Про це йдеться в петиції до великих німецьких видавництв. 

 

Петицію поширюють у соцмережах під хештегами #wirwollenlesen (#михочемочитати) і #machtdiebuchmesseauf (#відкрийтекнижковийярмарок).

 

 «На футбольних стадіонах допускається до 10 тисяч глядачів, Берлінале теж відбувається разом із відвідувачами. … То чому Лейпцизький книжковий ярмарок не може пройти через 5 тижнів? Література нічого не варта? Ми нічого не варті?», — зазначили у зверненні.

Петиція спрямована, зокрема, на найбільших гравців німецького видавничого ринку — «Penguin Random House», «Holtzbrinck» і «Bonnier» — які відмовилися брати участь у ярмарку через поширення коронавірусу. Однак, за словами директора ярмарку Олівера Зілле, епідемічна ситуація не заважала його провести.

 

«З урахуванням протоколу, який ми запровадили проти коронавірусу і який було оприлюднено 1 лютого, влада Саксонії позитивно поставилася до проведення ярмарку. Першими від участі почали відмовлятися саме видавництва», — сказав він в інтерв’ю німецькому медіа NDR.

 

Підписанти закликають видавництва до солідарності із читачами та авторами: «Ми працювали над цими книжками роками. А тепер зустріньмося, почитаймо одне одному і посперечаймося. Ми всі любимо особливу атмосферу Лейпцига»

 

Нагадаємо, цього року Лейпцизький книжковий ярмарок втретє скасували через численні відмови експонентів брати в ньому участь. Уперше він не відбувся через загрозу коронавірусу у 2020 році.

 

Як відомо, у 2021 році в онлайн-форматі минули Лондонський та Болонський книжковий ярмарки.

 

Читайте також: Лейпциг вдома і перечитування «Чуми»: як коронавірус впливає на книжкову сферу

 

Джерело: Actualitté, NDR.