Голокост

У низці шкіл США виключили комікс про Голокост зі шкільної програми

01.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Шкільна рада округу Макмінн у штаті Теннессі на півдні США виключила зі шкільної програми графічний роман Арта Шпігельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це ідеться в протоколі наради шкільної ради округу.

 

Книжку вирішили вилучити через наявність у ній восьми лайливих слів та зображення оголеної миші (усі персонажі в мальописі — тварини різних видів). «У цій книжці є деякі грубі, неприємні слова», — сказав директор школи Лі Паркісон на зібранні шкільної ради. Освітня рада також зазначила, що  мальопис «занадто орієнтований на дорослих» для використання в його школах.

 

Десять членів ради одноголосно погодилися з вилученням роману з навчальної програми восьмого класу, посилаючись на використання в ньому фрази «Чорт забирай» та ілюстрацій оголених гризунів.

 

Спершу пропонували відредагувати текст роману, прибравши лише ті частини, що вважаються «небажаними», але оскільки авторське право не дозволяє такого втручання, книжку заборонили викладати зовсім.

 

В інтерв’ю CNBC автор роману Арт Шпігельман сказав, що був «спантеличений» таким рішенням і назвав його «орвеллівським». Він також додав, що в Теннесі «відбувається щось дуже-дуже заплутане».

 

 

Графічний роман «Маус. Сповідь уцілілого» в алегоричній формі розповідає історію батьків автора, польських євреїв, яким вдалося вижити у німецькому концтаборі Аушвіц у роки Другої світової війни. Усі персонажі в мальописі постають у вигляді тварин залежно від національностей.  За цей твір у 1992 році Арта Шпігельмана нагородили Пулітцерівською премією.

 

Рада школи запевнила, що рішення вилучити мальопис з програми «не применшує значення Maus як важливого та впливового літературного твору» і що вона шукає «інші твори, які досягають тих самих освітніх цілей у більш відповідній віку дітей формі».

 

Арт Шпігельман — американський карикатурист, редактор і художник коміксів. Був співредактором в журналах коміксів Arcade і Raw, десять років працював художником для The New Yorker.

 

Нагадаємо, у США заявляють про цензуру щодо книжок у школах. Також раніше в американському місті Нашвілл зі шкільної бібліотеки вилучили книжки про Гаррі Поттера через «реальні закляття».

 

Джерело: The Guardian