китай

У Пекіні підтримуватимуть «фізичні» книгарні на муніципальному рівні

24.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Муніципальний уряд Пекіна оголосив про «запровадження підтримки розвитку фізичних книгарень». Про це повідомляє китайське інформаційне агентство «Сіньхуа».

 

Програму назвали «Один район – одне місто книг». Починаючи з 2018 року, щорічно планується виділяти близько 50 млн юанів (близько 7,5 млн доларів США). Кожного року буде фінансово підтримано 150 книжкових крамниць, а до 2020 року планується закласти нову модель індивідуалізованих, раціонально розміщених, багатогалузевих книгарень по всьому місту.

 

Також зазначається, що для досягнення цієї мети Пекін включив фізичні книгарні в економічні та соціальні плани розвитку столиці, підтримав будівництво нових книгарень в торгово-розважальних центрах, в туристичних районах, поблизу транспортних вузлів та на жвавих вулицях.

 

Пан Чжан Су, заступник директора Пекінського управління в справах преси, публікацій, радіо та телебачення зазначив, що вони планують дослідити, як краще запровадити інтегровані сервіси між книжковими магазинами та муніципальними бібліотеками, метою яких стане стирання меж між ними.

 

Також планується запровадження так званого «15 хвилинного кола читання». Воно передбачає надання сервісів книжкових магазинів у бібліотеках та інших закладах культури. Жителі міста зможуть обирати книжки в книжковій крамниці, а оплачувати рахунок через бібліотеку, і таким чином читати обрані видання безкоштовно.

 

Існує й ідея надавати фінансову допомогу як «великий подарунковий пакет» книжковим крамницям. Великі книгарні, які відповідатимуть певним заявленим критеріям, будуть отримувати пряме субсидування з постійних інвестиційних фондів Пекіну. Буде заохочуватись розвиток багатоформатної інтеграції інноваційних бізнес-моделей книжкових крамниць та підтримка культурної діяльності книгарень.

 

«Коли зараз я прошу друзів передати мені якусь книжку з Китаю, то ніхто з них не йде до книгарні десь поблизу щоб її купити. «Уже замовив тобі на Таобао», – тільки таку відповідь я чую. Зручність майданчиків електронної торгівлі Alibaba та швидкість доставки змусили більшість людей в Китаї забути про походи в справжню книжкову крамницю», – розповідає сходознавиця та перекладачка Світлана Призинчук.

 

Разом з тим вона зазначає, що коли я сама жила в Пекіні, то ніколи не купувала книжки в інтернеті.

 

«У мене був улюблений книжковий магазин, в який я часто навідувалась. Уже тоді він був реконструйований, там була концептуальна кав‘ярня, де можна було читати щойно куплене, і там завжди було чимало відвідувачів. Але проведення якихось обговорень, дискусій, зустрічей читацьких клубів практикувалося тільки в центральній частині міста, де цільовою аудиторією були іноземці. Китайці на такі зустрічі не особливо ходили. Можливо з впровадженням нової ініціативи в місті щось зміниться», – додала перекладачка.

 

Читайте також: «Хто завоював Китай, той завоює світ»: тисяча й одна історія Alibaba Group

 

Фото: china-hotels