Олесь Ульяненко

У Польщі вийшла друком монографія творчості Олеся Ульяненка

17.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У науковому видавництві Познанського Університету імені Адама Міцкевича вийшла друком перша польскомовна монографія, присвячена творчості Олеся Ульяненка «Між апокаліпсисом і меланхолією. Олесь Ульяненко – твори, контексти, спогади». Про це повідомили на сайті видавництва.

Авторами книжки є українські та польскі філологи. Меморіальне видання поєднує в собі наукові розвідки професорів Ярослава Поліщука, Анни Горнятко-Шумилович, Пшемислава Ліса-Маркєвича, Оксани Пухонської та Малгожати Кучинської, а також спогади друзів Ульяненка.

 

 

Частиною монографії є ​​додаток, що містить три мемуари Михайла Слабошпицького, Павла Вольвача та Ігоря Островського, перекладені польською мовою. Останній зі спогадів публікують уперше.

 

«У спогадах постає портрет Ульяненка як неординарного митця, повністю відданого творчому процесу, і водночас як відчуженої людини, оплутаної в надзвичайно складній реальності зламу 1980-х і 1990-х років в Україні, до кінця вимученої глибоко екзистенціальними та моральними дилемами», — ідеться на сайті видавництва.

 

Книжка проілюстрована численними раритетними фотографіями Ульяненка з приватних архівів.

 

Монографія доступна у паперовому та електронному вигляді. Її можна придбати на сайті видавництва. Вартість 45 (404) та 32 (287 грн) злотих відповідно.

 

Олесь Ульяненко — український письменник, автор понад 20 романів, лавреат Малої Шевченківської премії за книжку «Сталінка» (2000).

 

Нагадаємо, 2022 року у Польщі вперше видали романи Олеся Ульяненка «Сталінка» і «Дофін Сатани». 2023 року у Польщі вийшов переклад роману Олеся Ульяненка «Квіти Содому».

 

Читайте також: Нові старі романи Ульяненка: Софія, перли, свині та динозаври

 

Чільна світлина: Courtesy Photo