пропаганда рф

У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»

08.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У москві презентували нові підручники з історії, в яких повністю переписали розділи від 1970-х років, а також додали новий про так звану «спецоперацію в Україні». Про це повідомляють російські ЗМІ.

Владу в Україні після 2014 року у підручнику називають «хунтою», армію — «неонацистами», а незалежність, проголошену 1991 року, — «так званою».

 

Підручник написали за 5 місяців. Навчання за ним планують запровадити з 1 вересня 2023 року. Примірники отримають 650 тисяч школярів. 

 

Один з авторів — помічник путіна Владімір Мединський. «Історію Другої світової війни було оновлено, підкреслено роль Великої Вітчизняної війни у загальному результаті», — каже Алєксандр Чубар’ян, ще один автор.

 

«Декілька поколінь в Україні, починаючи з 1990-х років, виховувалися на неприязні до Росії, на неонацистських ідеях», — пишуть у книжці. Там додають, що так званий український «неонацизм» — це не пряме повторення німецького націонал-соціалізму 1920–1940-х років, а «озлоблене національне, мовне, культурне насилля агресивної меншості над більшістю».

 

Революцію гідності називають збройним повстанням, окупацію Криму — «поверненням до Росії», де на референдумі «за» проголосували 97% громадян. Як стверджує підручник, на Донеччині та Луганщині не було російських військових, а відбулося народне повстання, де населення «сформувало ополчення для захисту рідної землі».

 

Про імовірний вступ України до НАТО в підручнику йдеться, що далі проти росії війною став би весь Альянс: «Це був би, можливо кінець цивілізації. Цього не можна було допустити». Саме так автори виправдовують повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. «Захід завалив український режим грошима та зброєю», — пишуть автори.

А ще там оспівують «героїв СВО». «Спецоперація» буцімто згуртувала російське суспільство, людей різного віку та професій.

 

 

Нагадаємо, з російського підручника з «Навколишнього світу» вилучили згадку про Україну.

 

Читайте також: «Спецоперація» та окупація: у росії готують нові підручники з історії

 

Фото: РБК