російсько-українська війна

У Росії блокують доступ до низки закордонних медіа та соцмереж

04.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У РФ почали блокувати низку російських і закордонних медіа та соціальних мереж. Про це свідчить інформація платформи Globalcheck, яка відстежує активність на сайтах і користувачів цих сайтів. 

У частини користувачів РФ недоступні сайти медіа Deutsche Welle, «Радио Свобода», «Медузы», BBC, а також соціальних мереж Facebook і Twitter. Кожен сайт має різну доступність, так, доступ до сайту Deutsche Welle впав до 0%, до сайту «Радіо Свобода» до 83%, рівень доступності Facebook 30%, а Twitter 17%. 

 

Блокування також зазнали медіа «Сегодня», New Times, «Крым.Реалии» та російськомовної версії «Интерфакс-Украина». На вимогу Генпрокуратури до Реєстру заборонених сайтів в Рф також внесли українські видання «Гордон», «Корреспондент» та «Українська правда».

 

Нагадаємо, що раніше Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури заблокував сайт телеканалу «Дождь», а радіостанцію «Эхо Москвы» відключили від ефіру за нібито неправдиві відомості про дії російських військових в Україні. Після цього «Дождь» тимчасово призупинив роботу, а рада директорів ліквідувала «Эхо Москвы» та сайт радіостанції. 

 

Як відомо, раніше Роскомнагляд вимагав видалити матеріали «Новой газеты», «Медиазоны», «Дождя» та інших ЗМІ за розміщення нібито неправдивої суспільно важливої інформації про обстріли російською армією українських міст. 

 

Раніше повідомлялося, що Держдума Росії ухвалила закон про «фейки», який передбачає від 10 до 15 років ув’язнення за поширення неправдивої, на думку влади РФ, інформації.

 

Джерела: Deutsche Welle, Globalcheck.