Вікіпедія

У росії позначатимуть «Вікіпедію» як «порушника» законів через статті про війну

21.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російський регулятор «Роскомнагляд» застосує «примусові заходи» щодо американського фонду Wikimedia Foundation, який керує онлайн-енциклопедією «Вікіпедія» через буцімто порушення законів у зв’язку зі статтями про війну. Про це повідомили на у телеграм-каналі відомства.

Роскомнагляд» зобов’яже пошукові системи повідомляти користувачів про те, що Вікіпедія порушує російське законодавство, — до «повного усунення іноземною особою порушень російського законодавства».

 

«На інтернет-ресурсі Wikipedia (належить Wikimedia Foundation, Inc.) залишається невилученою низка матеріалів, визнаних забороненими, у тому числі фейків про хід спеціальної військової операції на території України», — йдеться в повідомленні.

 

У відомстві також зазначили, що некомерційну організацію Wikimedia Foundation вже притягали в росії до адміністративної відповідальності за те, що вона не вилучила «протиправну інформацію».

 

Нагадаємо, у березні Роскомнагляд надіслав адміністрації російськомовної Вікіпедії повторну вимогу стерти правдиву інформацію про війну росії проти України. Також у росії планують запустити російську пропагандистську альтернативу Вікіпедії.

 

Читайте також: Як боти пишуть Українську Вікіпедію і до чого тут гриби

 

Чільне зображення: Getty images