Вікіпедія

Роскомнагляд знову погрожує Вікіпедії через правдиву інформацію про російсько-українську війну

30.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роскомнагляд надіслав адміністрації російськомовної Вікіпедії повторну вимогу стерти правдиву інформацію про війну Росії проти України. Про це повідомило відомство.

 

«На підставі вимоги Генеральної прокуратури РФ Роскомнагляд направив повідомлення на адресу адміністрації зазначеного інтернет-ресурсу про необхідність негайно видалити недостовірну інформацію за тематикою спеціальної військової операції в Україні», — наголосили в органі цензури.

 

Також Роскомнагляд повідомив, що «йдеться про використання майданчиком брехливого контенту, спрямованого на дезінформацію російських користувачів», а в разі, якщо Вікіпедія не видалить інформацію, їй загрожує штраф до 4 млн рублів.

 

Першу вимогу видалити правду про дії російської армії та про російську пропаганду на території України Роскомнагляд надіслав інтернет-енциклопедії ще 1 березня.

 

Нагадаємо, росія розпочала блокувати сайти іноземних і російських медіа ще на початку вторгнення в Україну. Так, спершу у росії заблокували сайти радіостанції «Эхо Москвы» та телеканалу «Дождь». 

 

Раніше був заблокований доступ й до низки закордонних медіа та соцмереж, таких як Deutsche Welle, «Радио Свобода», «Медузы», BBC. На вимогу Генпрокуратури до Реєстру заборонених сайтів в рф також внесли українські видання «Гордон», «Корреспондент» та «Українська правда».

 

Також Держдума росії ухвалила закон про «фейки», який передбачає від 10 до 15 років ув’язнення за поширення неправдивої, на думку влади рф, інформації.

 

У росії заблокували й іноземні соцмережі: 4 березня заблокували Facebook, Twitter, відімкнули рекламу в Instagram та Youtube. 14 березня Роскомнагляд заблокував Instagram. 21 березня у росії визнали Meta екстремістською організацією.

 

Джерело: російська новинна агенція Interfax.ru.

 

Чільне фото: Вікіпедія