книгарні

У росії згоріла книгарня колишнього українського журналіста Олександра Карп’юка

15.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У росії згоріла букіністична книгарня «Полка» російського книгаря, колишнього українського журналіста, мешканця Кримського півострова до окупації того російською федерацією Олександра Карп’юка. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Книгарня згоріла 9 грудня. Її приміщення розташовувалося на вул. Велика Покровська (Нижній Новґород).

 

Карп’юк написав, що будівля книгарні повністю згоріла:

 

Раніше Олександр Карп’юк працював в українському виданні «Фокус» (не плутати з тезкою Олександром Карп’юком, відомим під псевдонімом Serg Marco). Народився і певний час жив у Євпаторії. До 2013 року включно проживав у Києві. Після окупації півострова російськими збройними силами переїхав жити до росії й заснував власну букіністичну книгарню, щоб «допомогти людям не збожеволіти в цьому самому новинному божевіллі». Заперечує територіальну цілісність України.

 

Щодо нового широкомасштабного наступу російської армії в ході російсько-української  на території України написав: «Вісім років тому я вперше зіткнувся зі смертю і крихкістю життя. Коли ми їхали з батьками, то на дорозі стояли озброєні люди і БТР. Тоді я вперше зрозумів, що таке тваринний жах і страх. …. Наші батьки сьогодні у двох різних регіонах України. Географія тут не важлива, важливо, що вони живі».

 

Як відомо, у квітні 2022 року в росії  були проблеми з крейдованим папером і поліграфічними фарбами через санкції європейських країн, викликані російським вторгненням в Україну.

 

Читайте також: На Луганщині окупанти спалюють українські книжки в котельнях

 

Фото: телеграм-канал Карп’юка

Цитати взяті з його дописів у російській соцмережі «ВКонтакте»