викрадення

У Румунії виявили схованку з викраденими рукописами Галілея, Ньютона та іншими книгами

19.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У селі на північному заході Румунії знайшли схованку з викраденими у Великій Британії рукописами Галілея та Ньютона. Про це повідомляє видання digi24.ro.

Операцію з розшуку книг, які були вкрадені в Лондоні кілька років тому, здійснювали спецслужби Італії та Великої Британії. У схованці виявили рідкісні версії малюнків Данте, ескізи іспанського художника Франсіско де Гойя, рукописи Галілея та Ньютона, що датовані XVI і XVII століттями та ще близько 200 інших унікальних книжок, які були викрадені протягом 2017-2019 років і мають загальну вартість у 3,2 мільйона доларів.

Рукописи викрали зі складу перед транспортуванням на книжковий аукціон до Лас-Вегаса у 2017-му році – зловмисники пробралися у приміщення неподалік аеропорту Хітроу за допомогою мотузок, ухиляючись від датчиків руху.

 

Підозрювані викрадачі виявилися членами румунського злочинного угруповання. Банда привозила своїх членів до Великої Британії для здійснення конкретних злочинів, а потім вивозила з країни, доки інша група вивозила вкрадені цінності.

 

Раніше повідомлялося, що депутат від «Опозиційної платформи — За життя» і кум Володимира Путіна Віктор Медведчук задекларував рідкісний фрагмент Біблії Гутенберга від 1455 року, який становить наукову й історичну цінність.

 

Як відомо, протягом трьох років пошуків посол України в Лівані Ігор Осташ знайшов у православних і греко-католицьких монастирях кілька Біблій, серед яких надруковане в 1708 році Євангеліє, видане коштом Івана Мазепи.

 

Також цього року в одній з бібліотек на Корсиці віднайшли рідкісне перше видання новаторської книги Ісаака Ньютона про три закони руху, на якій зведений фундамент сучасної фізики.