деколонізація

У Ризі демонтували пам’ятник Пушкіну

31.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Агентство пам’яток Риги перевезло скульптуру російського поета Алєксандра Пушкіна з Кронвальдського парку в сховище. Про це повідомили у Ризькій міській раді.

Після укладення офіційної угоди скульптуру передадуть Музею Спілки художників Латвії, з яким домовилися про зберігання пам’ятника та майбутню експозицію.

 

Рішення демонтувати скульптуру ухвалили через те, що у 2009 році як Рада зі збереження та розвитку історичного центру Риги, так і Державна інспекція з охорони культурних пам’яток не погодилися з розміщенням скульптури в парку Кронвальда, порекомендувавши альтернативні місця.

 

Відтак, скульптуру встановили у визначеному місці та досі перебувала з порушенням нормативних актів, зазначили у міськраді. 3 березня 2023 року Рада пам’яток Ризької міської ради висловила рекомендацію щодо перенесення скульптури у більш зручне місце. Через понад 13 років після встановлення скульптури її перенесли.

 

Віце міська голова Риги Лінда Озола з парламентського блоку «Кодекс для Риги» також підтвердила перенесення скульптури.

 

 

«Демонтаж свідчень тоталітарного режиму та ознак русифікації слід прискорити вже зараз, не роблячи цей процес об’єктом можливості різноманітних провокацій», – заявив член Ради Центру громадської пам’яті Дідзіс Шенбергс.

 

Наприкінці квітня коаліція Ризької міськради підтримала перенесення скульптури Алєксандра Пушкіна, створеної російським скульптором Алєксандром Таратіновим.

 

Як повідомлялося, у Латвії планують відмовитися від вивчення російської як другої іноземної.

 

Читайте також: У Вільнюсі планують перейменувати музей Пушкіна

 

Чільне фото: LETA, Edijs Pālens