дерусифікація

У селах Тернопільщини хотіли перейменувати «радянські» вулиці, але мешканці на це не погодилися

25.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Підгороднянській об’єднаній територіальній громаді сільська рада вирішила не перейменовувати вулиці, які пов’язані з радянським минулим. Про це повідомляють на Facebook-сторінці громади за результатами сесії. 

 

У  квітні до Тернопільської обласної військової адміністрації звернувся активіст, який запропонував перейменувати вулиці у 46 територіальних громадах області.

 

У Підгороднянській громаді, зокрема, йшлося про вулицю Чалдаєва у Великому Ходачкові;  вулиці 8 Березня та  Колгоспна у Драганівці; вулицю 8 Березня у селі Забойки та вулиці Жовтнева, Чалдаєва і Чалдаєва-бічна в Почапинцях.

 

Старости сіл цієї громади провели серед мешканців зазначених вулиць опитування.  Переважна більшість висловилася проти їх  перейменування, тож депутати одноголосно прийняли рішення назви даних вулиць не змінювати.

 

Підгороднянська сільська громада — територіальна громада в Україні, в Тернопільській області. Адміністративний центр — село Підгородне, до складу громади входять села: Великий Ходачків, Довжанка, Домаморич, Драганівка, Забойки, Підгородне, Почапинці, Примітки.

 

Як відомо, у Калуській територіальній громаді затвердили перелік із 23-х вулиць, назви яких пов’язані з росією і які варто перейменувати.

 

Нагадаємо, що у Харкові 259 вулиць названі  на честь російських об’єктів географії, що вдвічі перевищує кількість українських топонімів.

 

Фото: Підгороднянська об’єднана територіальна громада