* ESC - закрити вікно пошуку
Леся Українка
У Шепетівці встановили меморіальну дошку Лесі Українці
05.03.2021У місті Шепетівка Хмельницької області до 150-річчя з дня народження Лесі Українки відкрили меморіальну дошку письменниці. Про це йдеться на сторінці міської ради Шепетівки у фейсбуці.
Зазначається, що меморіальну дошку встановили на фасаді міського будинку культури.
Захід відбувся за участі авторки меморіальної дошки — нетішинської скульпторки, художниці, лауреатки премії Лесі Українки Світлани Лелях-Бегутової, депутата Нетішинської міської ради Олександра Степанюка, народознавиці, письменниці, членкині Національної спілки журналістів України Марії Караван.
Зауважимо, дослідження науковця Анатолія Сваричевського свідчать про те, що біографія Лесі Українки пов’язана з історією Хмельниччини.
«Фізична недуга примушувала поетесу відвідувати різні міста, щороку лікуватися. Проте, виявляється, на Хмельниччину приїжджала Леся Українка не лише з лікувальною метою. В місті Полонному мешкав рідний брат батька Лесі Українки – Григорій Антонович Косач, або «дядя Гриша», як його називала Леся. В 1893 році його будинок в Полонному відвідувала Леся Українка», — зазначають у Шепетівській міськраді.
Крім того, дослідники встановили, що з метою пройти курс лікування на Хаджибейському лимані, письменниця проїжджала станції Рівне, Здолбунів, Славуту, Шепетівку, Козятин, Вінницю.
Як повідомлялося, в Україні просять реконструювати меморіал Лесі Українки та родини Косачів на Байковому цвинтарі в Києві й усунути совєцький напис на могилі Лариси Косач із фрагментом некрологу, опублікованого в радянській газеті «Рабочая правда» 1913 року.
Читайте також: Святкуємо 150 років Лесі Українки: лекції, конкурси, вистави
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості