Леся Українка

У Шепетівці встановили меморіальну дошку Лесі Українці

05.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У місті Шепетівка Хмельницької області до 150-річчя з дня народження Лесі Українки відкрили меморіальну дошку письменниці. Про це йдеться на сторінці міської ради Шепетівки у фейсбуці.

 

Зазначається, що меморіальну дошку встановили на фасаді міського будинку культури.

Захід відбувся за участі авторки меморіальної дошки — нетішинської скульпторки, художниці, лауреатки премії Лесі Українки Світлани Лелях-Бегутової, депутата Нетішинської міської ради Олександра Степанюка, народознавиці, письменниці, членкині Національної спілки журналістів України Марії Караван.

 

Зауважимо, дослідження науковця Анатолія Сваричевського свідчать про те, що біографія Лесі Українки пов’язана з історією Хмельниччини.

 

«Фізична недуга примушувала поетесу відвідувати різні міста, щороку лікуватися. Проте, виявляється, на Хмельниччину приїжджала Леся Українка не лише з лікувальною метою. В місті Полонному мешкав рідний брат батька Лесі Українки – Григорій Антонович Косач, або «дядя Гриша», як його називала Леся. В 1893 році його будинок в Полонному відвідувала Леся Українка», — зазначають у Шепетівській міськраді.

 

Крім того, дослідники встановили, що з метою пройти курс лікування на Хаджибейському лимані, письменниця проїжджала станції Рівне, Здолбунів, Славуту, Шепетівку, Козятин, Вінницю.

 

Як повідомлялося, в Україні просять реконструювати меморіал Лесі Українки та родини Косачів на Байковому цвинтарі в Києві й усунути совєцький напис на могилі Лариси Косач із фрагментом некрологу, опублікованого в радянській газеті «Рабочая правда» 1913 року.

 

Читайте також: Святкуємо 150 років Лесі Українки: лекції, конкурси, вистави