інклюзивність

У Музеї Шевченка в Каневі з’явився «Заповіт» шрифтом Брайля

17.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Музеї Тараса Шевченка в Каневі на поручнях встановили табличками з віршами поета, які надруковані шрифтом Брайля. Про це повідомляє Projector.

 

Таблички встановили в межах випускного проєкту дизайнера Дмитра Ліховия на Visual Communications Professium. Він покликаний привернути увагу до проблем людей з вадами зору. Таблички зі шрифтом Брайля описують всі музейні експонати та дають можливість прочитати вірші Кобзаря на дотик.

Дизайнер говорить, що проблеми людей, які не бачать, самі по собі невидимі. Ніхто не знає про існування проблеми, адже люди з вадами зору переважно сидять вдома, бо світ не пристосований до їхніх потреб. Він сподівається, що цю ініціативну підтримають й інші інституції.

 

«Наше завдання зробити світ гостинним і зрозумілим для цих людей. Але найголовніше — ті, хто не можуть бачити, нарешті відчують, що тут про них думають і піклуються», – зазначає Дмитро.

 

Керівництво музею дозволило також торкатися до деяких експонатів. Таблички виконані у жовтому кольорі — всесвітній код для людей з вадами зору. Ті, хто має 5-10% зору, знають, що яскрава жовта пляма — це місце комунікації.

 

Раніше повідомлялося, що в Україні з’явилася перша онлайн-бібліотека для людей з вадами зору.

 

Читайте також: Книжки на дотик: як працює міні-друкарня шрифтом Брайля у Луцьку

 

Telegraf.Design