злочини росії

У школи Луганщини завезли книжку «Чорна книга. Звірства сучасних бандерівців»

11.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Росіяни завезли до шкіл тимчасово окупованої Луганщини 5 тисяч примірників пропагандистської книжки «Чорна книга. Звірства сучасних бандерівців – українських неонацистів. 2014 – 2023». Про це повідомили в російському телеграм-каналі «Луганськ 24».

 

 

У передмові до книжки яку написали міністр оборони Сєрґєй Шойгу та російський чиновник Владімір Мединскій, міститься цитата Владіміра Путіна: «Ми не починали ніяких бойових дій. Ми намагаємося їх закінчити».

 

У російсьму ЗМІ про книжку пишуть: «література розповідає про наслідки, містить фотографії та розповіді жертв і очевидців про тортури, вбивства та розбої, які здійснюють українські військовослужбовці з 2014 року до наших днів».

 

В анотації йдеться, що книжка також описує масові мінування мирних територій, пограбуваня, спалення живцем мирних жителів, вбивства дітей та російських журналістів, обстріли шкіл та лікарень.

 

Вигадані злочини української влади та українських військових у книжці називають геноцидом мирного населення Донбасу, та запевняють, що всі кати та їхні спільники постануть перед справедливим судом. За інформацією з російських ЗМІ, «завдання книги полягає в тому, щоб про це сьогодні дізналося якнайбільше людей у росії та за кордоном, щоб біль та горе жертв українського неонацизму не було забуто».

 

Книжку видало міністерством оборони рф спільно з російським військово-історичним товариством у співпраці зі слідчим комітетом росії, фондом дослідження проблем демократії, міжнародним громадським трибуналом зі злочинів українських неонацистів.

 

Тисячу примірників планують видати шкільним бібліотекам, а інші чотири тисячі завезуть до публічних читалень на окупованих територіях.

 

«Чорна книга. Звірства сучасних бандерівців – українських неонацистів. 2014 – 2023» є продовженням серії, перша книжка якої має назву «Чорна книга. Звірства бандерівців (1941-1945)». В її основі матеріали центрального архіву міністерства оборони рф та центрального архіву фсб росії. В анотації йдеться: «Волинська різанина, злочини бандерівців у тернопільській та львівській областях, масові вбивства мирних жителів, цілеспрямоване знищення поляків, євреїв, росіян, українців – відгомін цих страшних злочинів чути досі. У книзі міститься не лише копії розсекречених архівних документів, а й детальний опис тортур та катувань, які вчиняли бандерівці над мирним населенням».

 

Нагадаємо, що у вересні 2023 року окупанти завезли понад 750 тисяч пропагандистських книжок у школи Луганщини.

 

Читайте також: У рф написали підручник з історії, де розповідають про «спецоперацію»

 

Фото: КулЛиб