* ESC - закрити вікно пошуку
мова
У Словенії посилюють захист мови в цифровому просторі
07.04.2024Новий закон про публічне використання словенської мови забезпечуватиме її захист і розвиток у цифровому середовищі. Про це повідомила міністерка культури Словенії Аста Вречко.
72 голоси виступили за пропозицію про внесення змін до закону про публічне використання словенської мови й 0 проти.
Початкова версія закону не враховувала захист словенської мови у цифровому просторі. У Міністерстві культури переосмислили публічне використання мови у XXI столітті на різних пристроях і постачальниках потокового контенту, щоб забезпечити належний захист і розвиток словенської мови в цифровому середовищі.
«Кожен, чия рідна мова є словенська, має право користуватися пристроями, використання яких визначено як громадське використання словенською мовою, зі своєю рідною мовою», — зазначила міністерка культури Словенії Аста Вречко.
Зміни передбачають, що використання словенської мови дозволять у найсучасніших електронних пристроях (наприклад, продуктах Apple). Проте субтитри у таких потокових сервісах, як Netflix і Disney, не зможуть перекласти словенською, оскільки це не передбачено законодавством країни походження.
До списку електронних пристроїв, які повинні надавати можливість вибору словенської мови й використання словенського алфавіту, входять персональні комп’ютери, планшети, мобільні телефони, смарттелевізори, підключені автомобілі й приставки з підтримкою IPTV.
«Прийнятий закон сприятиме рівному представленню словенської мови в цифровому середовищі. Це означає, що нові автомобілі та пристрої Apple незабаром розмовлятимуть словенською мовою», — повідомила міністерка культури Словенії Аста Вречко.
Крім того, у законі чітко визначили повноваження інспекцій, які здійснюють контроль за виконанням цього закону, а також спеціальні перевіркові заходи й штрафи.
Як повідомлялося, у 2024 році українці надіслали 569 звернень до мовного омбудсмена щодо порушення закону про українську мову як державну.
Читайте також: Словенія на Франкфуртському ярмарку: вивчення інновацій і викликів на нішевих ринках
Джерело: Delo
Чільне зображення: didaktum.si
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості