мова

У Словенії посилюють захист мови в цифровому просторі

07.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Новий закон про публічне використання словенської мови забезпечуватиме її захист і розвиток у цифровому середовищі. Про це повідомила міністерка культури Словенії Аста Вречко.

72 голоси виступили за пропозицію про внесення змін до закону про публічне використання словенської мови й 0 проти.

 

Початкова версія закону не враховувала захист словенської мови у цифровому просторі. У Міністерстві культури переосмислили публічне використання мови у XXI столітті на різних пристроях і постачальниках потокового контенту, щоб забезпечити належний захист і розвиток словенської мови в цифровому середовищі.

 

«Кожен, чия рідна мова є словенська, має право користуватися пристроями, використання яких визначено як громадське використання словенською мовою, зі своєю рідною мовою», — зазначила міністерка культури Словенії Аста Вречко.

 

Зміни передбачають, що використання словенської мови дозволять у найсучасніших електронних пристроях (наприклад, продуктах Apple). Проте субтитри у таких потокових сервісах, як Netflix і Disney, не зможуть перекласти словенською, оскільки це не передбачено законодавством країни походження.

 

До списку електронних пристроїв, які повинні надавати можливість вибору словенської мови й використання словенського алфавіту, входять персональні комп’ютери, планшети, мобільні телефони, смарттелевізори, підключені автомобілі й приставки з підтримкою IPTV.

 

«Прийнятий закон сприятиме рівному представленню словенської мови в цифровому середовищі. Це означає, що нові автомобілі та пристрої Apple незабаром розмовлятимуть словенською мовою», — повідомила міністерка культури Словенії Аста Вречко.

 

Крім того, у законі чітко визначили повноваження інспекцій, які здійснюють контроль за виконанням цього закону, а також спеціальні перевіркові заходи й штрафи.

 

Як повідомлялося, у 2024 році українці надіслали 569 звернень до мовного омбудсмена щодо порушення закону про українську мову як державну.

 

Читайте також: Словенія на Франкфуртському ярмарку: вивчення інновацій і викликів на нішевих ринках

 

Джерело: Delo

Чільне зображення: didaktum.si