греція

Лінгвісти дослідили понтійський діалект грецької мови

06.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Діалект грецької мови ромейка, який походить від давньогрецької й наразі перебуває на межі вимирання, має більше спільного з мовою Гомера, ніж із сучасною грецькою. Про це свідчать дослідження науковців з Кембриджського університету.

Професорка іспанської мови та історичної лінгвістики Іоанна Сітаріду встановила, що ромейський діалект походить від елліністичної форми мови, якою розмовляли до нашої ери.

 

За словами Сітаріду, ромейська має спільні риси з давньогрецькою мовою. Прикладом є інфінітивна форма дієслова, яку у ромейському діалекті досі замінюють формою з давньогрецької мови.

Як сказала науковиця, «ромейка є сестрою, а не дочкою сучасної грецької мови».

 

Наразі достеменно невідомо, скільки людей у світі володіють ромейською мовою. Вона не має письмової форми, але збереглася в усній формі в гірських селах навколо міста Трабзон на півночі Туреччини.

 

«Прийняття ісламу в країнах Малої Азії зазвичай супроводжувалося мовним переходом на турецьку мову, тому ромейську, переважно, зберегли громади в долинах», — зазначила Сітаріду, додавши, що велика частина носіїв мови в регіоні – це люди віком понад 65 років.

 

Як повідомлялося, нещодавно у Молдові визнали румунську державною мовою, а латвійський університет створив окремий сайт, на якому можна вивчати лівську мову, яка зникає.

 

Джерело: The Guardian