мова

Латвійський університет створив сайт для вивчення лівської мови, що зникає

17.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Латвійський університет створив окремий сайт, на якому можна вивчати лівську мову, яка зникає. Ознайомитися з ним можна за посиланням. 

На сайті є словник, онлайн-уроки та інші матеріали для вивчення мови. В онлайн-уроках спікери у стилі історій, діалогу допомагають вивчати слова, їхнє звучання. Переглянути всі онлайн уроки можна за посиланням. 

 

Також при Латвійському університеті функціонує окремий інститут Lībiešu institūt з історії та вивчення лівської мови. У нього є Facebook-сторінка та YouTube-канал

 

Лівська мова — мова лівів. Вважається однією з автохтонних мов населення Латвії та наразі є зникаючою. Найближчі споріднені мови до неї — південні діалекти естонської, водська, карельська, вепська та фінська. Лівська мова справила значний вплив на розвиток латиської мови.

 

Наголос у лівських словах завжди ставиться на перший склад. Сучасна лівська абетка містить 45 літер.

 

Останній носій лівської мови помер у 2013 році. 

 

Як повідомлялося раніше, у США створили онлайн-словник Hoocąk-English, який надає доступ до понад 11 000 слів і фраз, записаних від носіїв мови Hoocąk. Це мова корінних американців, яка зникає. 

 

Нагадаємо, що кримськотатарська спільнота зверталася до Duolingo, аби на платформі можна було вивчати мову корінного народу України. Більше про цю ситуацію читайте у матеріалі: Кейс Duolingo: «I love Russia» чи #StandWithUkraine?