мова

Створили онлайн-словник мови корінних американців, яка зникає

31.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У США створили онлайн-словник Hoocąk-English, який надає доступ до понад 11 000 слів і фраз, записаних від носіїв мови Hoocąk. Словник можна відкрити за посиланням. 

Проєкт зі створення словника розпочали у 2019 році, коли Ho-Chunk Nation і The Language Conservancy з Індіани організували семінари зі старійшинами носіїв мови, щоб зібрати якомога більше слів Hoocąk.

 

Його створили під керівництвом Геннінга Гарвіна, який вивчав лінгвістику в Університеті Вісконсіна-Медісон і який є носієм мови Hoocąk.

«Словник — це неймовірний інструмент. Я хочу, щоб кожен, хто зацікавлений і хоче вивчити мову Hoocąk, міг отримати доступ до нього й користувався ним», — зазначив Гарвін. 

 

Мова Hoocąk (також відома як Віннебаго) — традиційна мова нації Хо-Чонка, корінних американців у США. Мова є частиною сіуанської мовної сім’ї та тісно пов’язана з мовами Айови, Міссурі та Ото. Відомо, що у світі залишилося від 50 до 200 носіїв мови Hoocąk (за різними оцінками).  

Нагадаємо, що нова редакція Оксфордського словника містить 100 нових слів та фраз, пов’язаних зі світом кінематографу.

 

Як відомо, редактори Кембриджського словника обіцяють відредагувати визначення слова «козак», у якому йдеться, що це один із групи осіб, що походить із росії.

 

Джерело: Milwaukee Journal Sentinel, LITERARY HUB, Milwaukee Journal Sentinel

Фото: HO-CHUNK NATION, Britannica