* ESC - закрити вікно пошуку
Гарвардський університет
У США скасували фінансування перекладів української літератури англійською
04.04.2025
Національний фонд гуманітарних наук (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету. Про це повідомив керівник програми та літературознавець Олег Коцюба на своїй фейсбук-сторінці.
В організації зазначили, що грант на видання українських книжок у перекладі англійською мовою більше не відповідає потребам і пріоритетам агентства, а також умовам грантової угоди.
«Це був перший такий федеральний грант, який ми отримали для наших публікацій за 40+ років», — написав Коцюба.
Окрім того, у фонді зазначили, що організація перерозподіляє фінансування в новий напрямок для просування порядку денного президента Дональда Трампа.
«Ми продовжимо робити те, що можемо, в міру наших можливостей, враховуючи ті ресурси, які ми маємо. Але через три роки війни з Росією це буде набагато складніше, оскільки вся команда видавництва складається з мене та одного редактора. Ми сподівалися найняти ще одного редактора на неповний робочий день, щоб він допоміг нам з навантаженням, але наразі це неможливо», — додав Коцюба.
Видавничу програму Українського наукового інституту Гарвардського університету заснували у 2021 році. Усі книжки видавав Український науковий інститут і розповсюджувало Видавництво Гарвардського університету, що забезпечувало їх доступність по всьому світу у друкованому та цифровому форматах. З моменту заснування серії видали 14 книжок, серед яких «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської, у перекладі Оксани Максимчук та Макса Росочинського, «В ізоляції» Станіслава Асєєва у перекладі Лідії Воланської та «Мондеґрін: Пісні про смерть і любов» Володимира Рафеєнка у перекладі Марка Андрейчика.
Український науковий інститут Гарвардського університету − дослідницький інститут у Гарварді, який займається українськими студіями (історією, мовою, літературою). Його заснували у 1973 році в межах проєкту української громади США, яка прагнула створити потужний український науковий осередок.
Як повідомлялось, Агентство США з глобальних медіа відновила грантове фінансування для Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода після позову редакції до суду.
Читайте також: Олег Коцюба: ми інвестуємо в справи, які неочевидно говорять про війну
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості