видавці

У США видавці організували страйк проти расизму

10.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

1300 працівників книжкової галузі підтримали акцію протесту проти системного расизму у видавничій справі та поза її межами. Про це повідомляє видання Lit Hub.

В акції взяли участь співробітники видавництв Macmillan, Simon & Schuster, Penguin Random House, Hachette, HarperCollins та інших. Небайдужі професіонали галузі мали можливість на спеціальній вебсторінці приєднатися до страйку, зробити публічну заяву та пожертвувати кошти на підтримку афроамериканських авторів та видавців, які з ними працюють.

 

Організатори Дебора Гхім, Денні Васкес, Лідія Золлс, Керрі Хсі та Анака Аллен заявили, що вони запустили акцію після того, як побачили бурхливу реакцію лідерів галузі на останні протести: «Ми вирішили діяти через те, що помітили системний расизм видавничої галузі у неспроможності найняти та утримувати значну кількість чорних працівників та публікувати значну кількість чорних авторів, а також через прагнення галузі отримати прибуток завдяки книжкам, що розпалюють расизм».

 

Вони також додали, що досвід корпоративних ініціатив щодо “різноманіття та інклюзивності”, який впроваджують американські компанії, зазвичай не приносять жодних результатів і використовують маргіналізовані групи працівників у власних цілях.

 

«Ми відмовляємось співпрацювати з корпоративними видавцями для досягнення дрібних цілей, натомість ми будемо формувати колективну владу, яку маємо намір використати у подальших діях, щоб принести користь нашим громадам зсередини та за межами галузі», – зазначають орагнізатори.

 

Також вони оприлюднили ряд організацій, яким можуть допомогти солідарні зі страйком працівники галузі. Серед них George Floyd Memorial Fund, I Run With Maud – Justice For Ahmaud Arbery Fundraiser, Justice For Breonna Taylor Petition and Fundraiser та інші фонди.

 

Нагадаємо, що хвиля протестів проти расизму у США розпочалася після смерті афроамериканця Джорджа Флойда при затриманні поліцейським у Міннеаполісі. Люди спалили поліцейську дільницю, місцева влада запровадила режим надзвичайної ситуації. Наразі офіцер поліції Дерек Човін, який брав участь в затриманні Флойда, заарештований, але акції протесту все ще тривають.

 

Раніше повідомлялося, що велика мережа книгарня США Half Price Books, яка два тижні не працювала через карантин, звільнила понад 2000 працівників.