Міжнародна асаціація видавців

У Таїланді заарештували номінанта міжнародної премії за свободу слова

06.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Таїланді заарештували видавця і номінанта премії Міжнародної асоціації видавців Prix Voltaire 2022 Танапола Евсакулом. Про це повідомляють ЗМІ. 

Видавця заарештували 29 червня «за звинуваченням у порушенні закону Таїланду про комп’ютерні злочини та розповсюдженні секретної інформації». 

 

Арешт здійснили в офісі видавництва працівники відділу боротьби з технологічними злочинами, який у соціальних мережах називають «кіберполіцією».

 

Згодом, 30 червня, Танапола звільнили під заставу. 

 

«Цей останній арешт Танапола Евсакула викликає особливе занепокоєння. Його прагнення до свободи друку спричиняє постійне переслідування з боку влади Таїланду протягом багатьох років», зауважує Крістенн Ейнарссон, голова комітету Freedom to Publish. 

 

Група адвокатів з прав людини заявила, що арешт Танапола, схоже, був викликаний публікацією у Facebook, «у якій він припускав, що спеціальний відділ поліції може розслідувати справу дипломата Расса Джалічандру, колишнього посла Таїланду в Мозамбіку та Казахстані»

 

Танапол Евсакул є співзасновником видавництва SameSky спільно з Танаторном Джуангроунґруангкітом і Чайтаватом Тулатолом.

 

З 2002 року у видавництві SameSky оприлюднили велику кількість наукових журналів і книжок із соціальних і гуманітарних наук.

 

Prix Voltaire 2022 — це премія, яку заснувала Міжнародна асоціація видавців. Нагорода відзначає видатні здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова. Як правило, номінанти публікують суперечливі роботи на тлі тиску, погроз, залякування чи переслідування, чи з боку уряду, чи з боку інших органів влади, приватних інтересів.

 

Нагадаємо, що до фіналістів премії Prix Voltaire 2022 потрапила Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів. 

 

Як відомо, зімбабвійська романістка Ціці Дангарембга, яка брала участь в антикорупційних демонстраціях проти дій уряду, була заарештована в Хараре.

 

Джерело: Thai Enquirer, Publishing Perspectives