метро

Вірші харківських поетів прикрасили трамваї міста Брно в Чехії

11.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах українсько-чеського проєкту твори харківських поетів розмістили у вагонах трамваїв міста Брно. Про це повідомляє пресцентр Харківської міської ради.

Проєкт «Поезія в русі» реалізували за співпраці Харківської міської ради та магістрату Брно. У п’ятнадцяти трамваях чеського міста з 4 листопада по 4 грудня популяризують творчість поетів різних часів − від VII століття до сучасних. Серед авторів — Іван Орновський, Семен Климовський, Григорій Сковорода, Михайло Петренко, Михайль Семенко, Христина Алчевська, Олександр Олесь, Володимир Свідзінський, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Артем Полежака, Олег Коцарев, Сергій Жадан, Анатолій Перерва. Поезії зображені на тлі архітектури чеського міста. Твори на плакатах двома мовами: українською і чеською. Більше про харківських поетів можна дізнатись, просканувавши QR-код.

«Дуже добре, що під час партнерства ми збагачуємо, надихаємо та намагаємося дізнатися одне одного більше через літературу. Літературні твори, включаючи вірші, можуть бути важливим та достовірним свідченням життя та мислення місцевих жителів. Завдяки тому, що проєкт дзеркальний, харків’яни зможуть отримати уявлення про мешканців Брно як представників чеської та моравської спільноти», – переконана мерка міста Брно Маркета Ванькова.

 

Проєкт продовжать 17 листопада у вестибюлях та вагонах Харківського метро, де розмістять твори таких авторів із Брно, як Ян Скацела, Віола Фішерова, Тімо, Їржі Крховський, Мартін Райнер та інших.

 

«Між Брно та Харковом понад 1600 км, проте я переконаний, що завдяки таким заходам, як «Poetry in motion», ми знову стали трохи ближчими один до одного. Поезія містить у собі глибокий емоційний заряд і, крім іншого, відбиває характер нації. Я думаю, це найкращий спосіб дізнатися один про одного, зміцнити нашу дружбу та ще більше активізувати міжнародне культурне співробітництво, яке принесе користь обом містам», – каже радник з культури магістрату Брно Марек Фішер.

 

Проєкт «Поезія у русі» реалізовують у межах культурного елемента міжмуніципального співробітництва між Харковом та Брно, розпочатого у 2008 році. У 2008 році Харків та Брно стали містами-побратимами.

 

Нагадаємо, у серпні трамвай у Львові з брендували твором Нобелівського лауреата з Чехії. Нещодавно у Київському метро провели виставку постерів про Георгія Нарбута.

Фото пресцентру Харківської міської ради і Харківського Літмузею