Календар подій

У Вашингтоні проходить виставка «Мистецтво справлятися з війною»

 У штаб-квартирі Світового банку у Вашингтоні  проходить виставка сучасної української фотографії «Мистецтво справлятися з війною».

Проєкт організований спільними зусиллями Мистецької програми Світового банку, Офісу виконавчого директора з питань України (EDS19) та регіону Європи та Центральної Азії разом із ГО МСМ на основі проєкту «Мистецтво воєнного стану. Архів» та спрямований на підтримку Українського мистецького фонду екстреної допомоги.

 

На виставці під кураторством ГО МСМ та Мистецької програми Світового банку представлені роботи фотографів Олександра Глядєлова, Владислава Краснощока, Олени Субач, Владислави Соловйової та Ігоря Бондаренка, створені з моменту початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року.

 

Візуальне рішення для виставки «Мистецтво справлятися з війною» створив український художник Саша Курмаз. Виставкові копії робіт, представлених в експозиції, увійдуть до мистецького зібрання Світового банку, в якому досі був лише один твір українського автора — робота харківського графіка Павла Макова.

 

«Те, що ми бачимо на цих світлинах, по-справжньому лякає, і ми запам’ятаємо 24 лютого 2022 року як один з найстрашніших днів у світовій історії. Я можу навести купу цифр щодо руйнувань, яких зазнає Україна у цій війні, але закликаю вас подивитися на світлини, що представлені на виставці, — вони дають дуже глибоке і болюче уявлення про жахливе сьогодення України», — зауважила на відкритті виставки віце-президентка Світового банку у справах регіону Європи та Центральній Азії Анна Б’єрде.

 

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний посол України в Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова відзначила важливість виставки для донесення до світових лідерів думок інформації про те, що відбувається в Україні зараз: «Ми дуже древня країна, яка бореться із тим самим ворогом протягом останніх 400 років. І ось зараз після 30 років незалежності ми знову бачимо що бути демократичним, бути вільним, бути європейським, бути українцем значить бути під загрозою, яка походить від нелюдського режиму, що розпочав нищівну війну в самому серці Європи. У цих світлинах – чиста правда про те, як 40 мільйонів українців живуть сьогодні. А також в них ви побачите, як після кожної атаки ми стаємо сильнішими, і все більше і більше голосів впевнено говорять “ми переможемо!”».

 

Виставка «Мистецтво справлятися з війною» триватиме до вересня.

 

Контакти для медіа-запитів: Валентина Клименко val.klymenko@gmail.com, Марія Халізєва masha.khalizieva@gmail.com

 

Фото: Олександр Глядєлов

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект