Велика Британія

У Великобританії відмінили податки на електронні видання

16.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Великобританії скасували 20% ПДВ на електронні книжки і періодичні видання, щоб підтримати видавців.

 

Раніше така ініціатива мала бути запроваджена в країні з 1 грудня, проте через пандемію її перенесли на 1 травня. Тим самим уряд Великобританії прагне полегшити доступ до електронних книг і газет тим, хто залишається вдома, тим більше що в умовах ізоляції споживання електронних книжок і періодики зростає.

 

У своїй заяві уряд посилається на дані, отримані від видавців. Попит на електронні книжки виріс як мінімум на третину, а деякі повідомляють про зростання на 50%. Ці дані відповідають тій інформації, яку доносять до нас і інші джерела світових новин: люди повсюдно почали читати набагато більше.

 

В Україні теж намітилася схожа ситуація: під час карантину суттєво зросли продажі електронних книжок.

 

Завдяки скасуванню ПДВ і пов’язаного з цим здешевленням електронних книжок суттєво знижуються витрати читачів, а видавці зможуть продавати більше без втрат у доходах.

 

Скасування ПДВ також стосується мережевих видань, хоча невідомо, чи знизять ціни видавці для передплатників. Якщо так, то вартість передплати на електронні газети може знизитися на 25 фунтів стерлінгів на рік. Але, наприклад, в News UK (The Times, The Sun, The Sunday Times) заявили, що ціни на цифрову підписку не зміняться.

 

У цьому випадку, за розрахунками Джима Уотерсоном (Jim Waterson), редактора The Guardian, звільнення від ПДВ принесе News UK близько 20 млн фунтів стерлінгів

 

При цьому видавці газет мають намір ще отримати від держави близько 35 млн фунтів стерлінгів (44 млн доларів США) за рекламну компанію, пов’язану з коронавірусом.

 

Кошти діляться між місцевими, регіональними і центральними друкованими ЗМІ.

 

Своєчасна відміна податку «на цифрове читання» допоможе переломити ситуацію у видавничій галузі. Видавці давно стверджували, що цей податок був несправедливим, тому що цифрові формати протиставлялися паперовим виданням.

 

З моменту застосування ПДВ, тобто з 1973 року, друковані книжки були звільнені від його сплати, так як до уваги була прийнята їх виховна та навчально-освітня функції. Однак в останні десятиліття, з появою електронних книг і цифрових публікацій, до сьогоднішнього дня нічого не змінювалося: видавці фактично втрачали частину пільг, адже звільнення від ПДВ застосовувалося тільки до друкованих видань.

 

Читайте також: Як коронавірус змінив медіазвички різних поколінь.

Джерела: www.gov.uk/government