англійська мова

У Верховній Раді відмовилися від наміру заборонити український дубляж — оновлено

23.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Голова комітету Верховної Ради з гуманітарної й інформаційної політики Микита Потураєв терміново скликав засідання з метою ревізії висновку комітету про законопроєкт №9432 «Про застосування англійської мови в Україні». Про це повідомив член гуманітарного комітету, народний депутат Володимир В’ятрович на своїй фейсбук-сторінці.

За словами В’ятровича, закладені у первинному тексті цього президентського законопроєкту норми про заборону показу в кінотеатрах англомовних фільмів, дубльованих українською мовою, викликали хвилю обурення українських акторів, представників кінобізнесу і тисяч громадян. Після численних заяв протесту Верховна Рада вилучила ці норми з законопроєкту ще при його голосуванні в першому читанні.

 

«”Слуги народу”, вочевидь за вказівкою з Банкової, вирішили повернути все взад, заборонивши або різко обмеживши показу фільмів українською мовою в українських кінотеатрах. Це відверто проросійська дія, яка призведе до краху українських кіномереж і якісного кінодубляжу, і зростання переглядів західних фільмів у піратських російських копіях», — зазначив народний депутат.

 

Крім того, В’ятрович наголосив, що скликання комітету менш ніж за 24 години до засідання є порушенням закону. 

 

«Тим більше, що текст законопроєкту №9432 до другого читання давно готовий, оприлюднений на сайті парламенту і має цього тижня голосуватися на пленарному засіданні», — повідомив Володимир В’ятрович.

 

Згодом В’ятрович повідомив, що гуманітарний комітет передумали скликати:

 

 

Нагадаємо, Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт №9432 «Про застосування англійської мови в Україні», яким передбачається офіційне закріплення статусу англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

 

Як повідомлялося, розділ законопроєкту про англійську мову, що стосується дублювання фільмів у кінотеатрах, мають доопрацювати.

 

Читайте також: В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

 

Чільне фото: Кінотеатр Київська Русь