Австрія

У Відні, Вільнюсі й Ризі курсуватимуть трамваї за мотивами графіки Нарбута

25.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Відні з’явився трамвай з дизайном, натхненним роботами Георгія Нарбута, та QR-кодом рахунку підтримки українців. Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Австрії.

 

Оформлення проєкту зробила графічна дизайнерка з харківської артстудії Grafprom Марія Норазян. 

 

Дизайн безпосередньо пов’язаний з мистецькою спадщиною Георгія Нарбута, який понад 100 років тому працював над брендуванням Української держави, використовуючи національні візуальні елементи. Патерн символізує насіння соняшника.

 

Трамвай курсуватиме три місяці на маршруті 42, який стартує від центральної вулиці Рінгштрассе.

 

У планах активістів реалізувати цю ідею також в інших європейських столицях. Наразі вже є домовленість з Вільнюсом та Ригою, тривають переговори зі Стокгольмом.

Написи та малюнки на трамваї у Відні з’явилися в межах міжнародного іміджевого та краудфандингового проєкту, що реалізують активісти української спільноти Відня за підтримки посольства України в Австрії. 

 

Мета проєкту — брендування міського громадського транспорту виразним українським дизайном, що поєднує інноваційну візуальну традицію модернізму з сучасним дизайном і мистецькими проєктами.

 

Нагадаємо, у 2021 році в Київському метрополітені провели виставку постерів про Нарбута. Тоді ж у межах українсько-чеського проєкту вірші харківських поетів розмістили у вагонах трамваїв міста Брно.

 

Фото: посольство України в Австрії