* ESC - закрити вікно пошуку
аудіокнижки
У вільний доступ виклали першу в Україні аудіокнигу про історію кримських татар
10.08.2021Аудіокнижку «Світи. Народи. Історія кримських татар» виклали у вільний доступ. Про це Читомо повідомили організатори проєкту.
На YouTube, Google Podcasts, Apple Podcasts, Mixcloud, Anchor з’явилися розділи першої аудіокнижки українською мовою «Світи. Народи. Історія кримських татар» за друкованим виданням у 4-х томах кримського історика Валерія Возгріна.
«Наша мотивація — донести до українського слухача зміст і аргументи, з якими Валерій Возгрін розповідає про унікальність історії, побуту, культури та освіченості кримців, а також розкрити злочини Росії (які тривають протягом століть і донині), включно з її підступними тактиками, фальсифікаціями та відвертою брехнею проти Криму та його народу», − наголосили в ексклюзивному коментарі Читомо автори проєкту.
З чотиритомника для аудіозапису відібрали понад 720 сторінок та переклали українською мовою. Консультації до перекладу надала мовознавиця Лариса Масенко. Для прослуховування доступні частини «Від автора», «Передмова» і три розділи. Також незабаром викладуть наступні розділи аудіокнижки, зокрема «Державне життя Криму», «Крим і Запоріжжя в XVII столітті», «Анексія», «Призахідні промені культури Криму», «Депортація».
Бренд-голосом проєкту став заслужений артист України, український актор театру, кіно та дубляжу Андрій Самінін. Окремі підрозділи аудіокниги читають відомі кримські татари й українці: Еміне Джепарова, Ахтем Сеітаблаєв, Севгіль Мусаєва, Ескендер Барієв, Ельмаз Асан, Гульсум Халілова, Айдер Муждабаєв, Ельвіна Зейнедінова, Богдан Бенюк, Іван Леньо. Проєкт підтримав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Після створення аудіокнижки перекладачі продовжать роботу над перекладом праці Возгріна.
«Дослідження Валерія Возгріна опирається на опубліковані джерела та матеріали низки місцевих та закордонних архівів, а також на праці, присвячені історії Криму та почасти країн, з якими він мав зв’язки. Працю поділили на розділи та підрозділи, тож дуже зручно знайомитись вибірково з тими періодами, які цікавлять. Цю ж логіку має й аудіокнижка «Світи. Народи. Історія кримських татар», − пояснюють організатори проєкту.
Валерій Возгрін (1939-2020) − історик, етнічний росіянин, який народився в Сімферополі, виріс і сформувався як особистість в Криму. Доктор історичних наук, професор, член Данської королівської академії наук. Професор кафедри історії Нового і новітнього часу Санкт-Петербурзького державного університету, автор багатьох історичних праць про кримських татар, зокрема чотиритомної «Історії кримських татар». Вважав обов’язком розказати правду про злочини Російської Імперії та Радянського Союзу щодо кримських татар і Криму загалом.
Проєкт створила ГО «Конгрес активістів культури» за підтримки власника прав на працю Валерія Возгріна, Ленура Іслямова, Міжнародного фонду «Відродження», телеканалу «ATR».
Нагадаємо, минулого року на платформі «Велика Ідея» провели кампанію зі збору коштів. Протягом 100 днів доброчинці зібрали 148 тисяч гривень, яку подвоїв Міжнародний Фонд «Відродження».
Додамо, у лютому стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, зокрема і кримським татарам, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).
У межах проєкту вийшов матеріал Не стояти осторонь. Історія громадянського журналіста Сервера Мустафаєва
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості