біженці-українці

У ВСЛ вийшла благодійна книжка для дітей-біженців про залізницю

30.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Укрзалізниця і Видавництво Старого Лева створили спільну книжку «Залізницею додому». Про це Читомо повідомили у ВСЛ.

Книжка розповідає про дівчинку Єву, що повертається додому зі своєї найдовшої мандрівки. «Потяг “Укрзалізниці” мчить золотими полями. У часі повномасштабної війни Єві, як і багатьом діткам, довелося сісти в евакуаційний потяг і поїхати якнайдалі з рідних місць, тікаючи від танків, ракет і бомб», — ідеться в анотації.

 

Видання у м’якій палітурці діти зможуть отримати в подарунок від залізничників, мандруючи потягом. Як зазначають у видавництві, таким чином «Укрзалізниця» підтримає маленьких українців, що були вимушені лишити свої домівки. 

 

 

Очільник «Укрзалізниці» Олександр Камишин розповів: «З початку війни ми евакуювали понад 1 мільйон дітей. Тепер, коли ми бачимо як багато з них повертаються додому, ми зрозуміли, що їм потрібна підтримка. Бо хоча це і рідний дім, але тут ще не зовсім безпечно. Так і виникла ідея цієї книжки».

 

Також видання у твердій палітурці можна самостійно придбати у книгарнях. 10 гривень з кожного примірника надійдуть у фонд проєкту #ЗалізнаРодина, створений допомогти родинам залізничників, які загинули або постраждали внаслідок війни.

 

 

Авторка книжки —  Мар’яна Савка, ілюстраторка — Марта Кошулінська. 

 

«Ця книжка — знак уваги до дітей нашої країни, яким довелося вирушати з власного дому в пошуках безпеки, і для тих, що повертаються, хоча говорити про безпеку ще зарано. Вся Україна — це наш дім. “Залізницею додому” має розважити дитину, стати для неї другом, зробити дорогу веселішою і теплішою. Оповідь сплетена з різних приватних історій людей, що зустрілися мені протягом війни. Серед цих людей — керівник “Укрзалізниці” Олександр Камишин, сини якого дуже хотіли, щоб у дітей, які повертатимуться додому, була своя книжка, яка б їх підбадьорювала. Це історія про дівчинку і її іграшкове мавпеня, а насправді — про те, що нас тримає і підтримує в темні часи», — зазначила Мар’яна Савка.

 

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення  «Видавництво Старого Лева» перерахувало кошти на потреби української армії та відкрило доступ до дитячих книжок.

 

Читайте також: Книжки, які ви встигнете прочитати за одну поїздку Укрзалізницею

 

Зображення: ВСЛ