бібліотечна система

У Запоріжжі впродовж листопада відкрили три оновлені бібліотеки

29.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Впродовж місяця у місті відкрили три сучасних бібліохаби. Про це повідомила пресслужба Запорізької міської ради.

Нещодавно у Запоріжжі запрацювала сьома оновлена бібліотека зі сучасним інтер’єром. На вулиці Ладозькій, 26 відкрили культурно-мистецький центр, що поєднує дитячу бібліотеку та художню школу. У ній створили ігрову зону для наймолодших відвідувачів, встановили столи-трансформери для спільної та індивідуальної роботи. Зручне розташування бібліотеки дозволило перетворити її на креативний центр дитячого читання та раннього розвитку. Змінився не тільки дизайн бібліотеки, а й переобладнали увесь простір, враховуючи всі потреби сучасного користувача:

 

  • Коворкінг-зона;
  • Театральна зала;
  • «Бібліосхованка» – місце, де можна усамітнитись і провести час за читанням;
  • Ігро-room для наймолодших та зона сімейного читання.

 

До послуг читачів новий книжковий фонд на понад 10 тисяч примірників, працює сервіс Е-книга та онлайн-доставка книжок на замовлення. Для кожної вікової групи запропонують нові проєкти та цікаві заходи, що стартували відразу після відкриття: Бібліоняня (для маленьких читачів), Бібліофан (для тінейджерів), мовні курси (для активної молоді).

У дитячій бібліотеці, що на вулиці Запорізького козацтва, 17а, під час капітального ремонту осучаснили інтер’єр, придбали нові стильні меблі та оновили фасад приміщення і прилеглу територію. У закладі площею 187 м² передбачили чотири зони для відвідувачів:

 

  • Baby-book – ігрова зона для наймолодших, де діти зможуть познайомитися з книгами та їх персонажам, погратися в ігри, що розвивають та відвідати заняття з раннього розвитку;
  • Медіазал та 3D-коворкінг обладнані каскадними подіумами – для проведення сучасних цікавих заходів, лекцій;
  • Teenager-book – зона сучасного інформаційно-освітнього центру для підлітків та lounge-зона для молоді;
  • бібліокафе, з барною стійкою вздовж великих панорамних вікон.

Оновлена Бібліотека №7, що на проспекті Моторобудівників, 64, має два великі зали з багатофункціональними зонами для дітей різного віку. У них обладнали «kids zone» – простір для дітей молодшого шкільного віку та дошкільнят зі спеціальними меблями та іграми; «teenager zone» – простір для відпочинку підлітків. Крім того, у ній встановили пеленальний стіл для немовлят. Відновити сили персонал може у кімнаті відпочинку.

«Робота установ старого формату, що не змінювалася з 70-х років, залишилася у минулому. Одним з перших кроків на шляху до реформування стало об’єднання двох бібліотечних систем міста − Центральної бібліотечної системи для дорослих і Центральної бібліотечної системи для дітей. У результаті всієї концепції діяльності бібліотек, переосмислення бібліотечного простору, довелось відмовитись від неактуальних форм роботи, списати застарілі книжкові фонди. Тепер бібліотеки перетворюються у сучасні бібліохаби. У них можна не лише взяти книгу, а й відвідати тренінги, презентації, майстер-класи, художні та фотовиставки, мовні курси, стати учасником креативних проєктів для дітей та молоді», − пояснила в ексклюзивному коментарі Читомо директорка публічної бібліотечної системи Запоріжжя Ірина Лень.

 

У Запоріжжі також систематично поповнюють книжковий фонд бібліотек книжками сучасних українських та іноземних авторів. За останні 5 років придбали понад 36 тисяч примірників книг на загальну суму 6,5 мільйонів гривень. Крім того, купують літературу для людей з інвалідністю. Цього року придбали 46 екземплярів книжок зі шрифтом Брайля та 67 книжок − великим шрифтом для людей зі слабким зором, запланували придбання електронних та аудіокниг.

 

Внаслідок реформи бібліотек впродовж 2020 року на 43,7% зросла загальна кількість читачів і склала понад 32 тисячі осіб. Незабаром планують відкриття ще однієї нової бібліотеки.

 

Додамо, у попередні роки у Запоріжжі у межах міської програми проводили реконструкцію бібліотек. Нещодавно директорка Українського інституту книги назвала 8 кроків для перезавантаження бібліотек.