бібліотеки

У Запоріжжі відкрили дві реконструйовані бібліотеки

06.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Вознесенському районі Запоріжжя відкрили дві оновлені та реконструйовані бібліотеки. Про це повідомляє прес-служба Запорізької міської ради.

Бібліотеку №2 імені Маяковського (по вулиці Маяковського, 7) та Бібліотеку №6 імені Чубая (Соборний проспект 137А/1) реконструювали за Міською програмою розвитку бібліотек ще з вересня минулого року.

 

У бібліотеці по проспекту Маяковського, 7 зробили ремонт, замінили комунікації. Тепер тут є зал для проведення зустрічей, семінарів та інших заходів, а також можливість безкоштовно скористатися інтернетом. Тематикою бібліотеки стане спортивна слава Запоріжжя, тому значне місце у ній займає література, присвячена саме спорту. Також тут планують обладнати у підвальному приміщенні невеличку експозицію, присвячену історії запорізького спорту.

Бібліотека, яка розташована на Соборному проспекті, 173 працюватиме як бібліотека української книги. До її книжкового фонду входить як вітчизняна класика, так і проза та поезія сучасних українських авторів. Інтер’єр розділений на окремі читацькі зони та доповнений сучасними меблями. В оновлених бібліотеках також можна оформити й електронний читацький квиток.

У Запорізькій міській раді наголошують, що поступово планують реконструювати й інші міські бібліотеки, а також кожну з них зробити тематичною.

 

«Кожна бібліотека поступово має стати тематичною. Зокрема у бібліотеці по проспекту Маяковського планується створити своєрідний музей спортивної слави Запоріжжя. А у центральній бібліотеці по вулиці Гоголя – музей Старого Олександрівська», – міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

 

Для Запоріжжя це вже не перша подібна реконструкція за Міською програмою розвитку бібліотек. Так, ще в травні минулого року відкрилася реконструйована Центральна міська бібліотека для дорослих за адресою вул. Гоголя, 66, якою, за словами міської влади, користуються щорічно 110 тисяч запорожців.

 

Також тривають ремонтні роботи ще у двох бібліотеках Запоріжжя – по вул. Історичній, 45 у Заводському районі та вул. Ситова, 6 у Комунарському.

 

Раніше повідомлялося, що громадська організація «Бібліотека майбутнього» ініціювала у Києві реконструкцію Дитячої бібліотеки на Подолі.

 

Як відомо, Міністерство цифрової трансформації України та Українська бібліотечна асоціація планують перетворити 6 тисяч українських бібліотек на хаби.