Львів

УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

14.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) звернулася до Міністерства освіти і науки України з вимогою не реорганізовувати та не приєднувати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка. Лист з відповідним проханням оприлюднили на сайті УАВК.

В Асоціації зазначають, що Академія друкарства — єдиний в Україні автономний заклад вищої освіти, що готує фахівців видавничої справи, поліграфії та книжкової торгівлі, а рішення про його реорганізацію і ліквідування як юридичної особи «нічим не обґрунтоване».

 

«Навіть у мирні часи подібне рішення не мало б права на існування без відповідних консультацій, в умовах же війни, коли видавнича галузь зазнала важких кадрових і матеріальних втрат, і як креативна, соціокультурна галузь потребує посиленої уваги та підтримки з боку органів влади, кулуарне рішення про реорганізацію головного галузевого вищого закладу освіти неприпустиме», — наголошують в УАВК. Там звертають увагу на потребу знайти витоки «невідповідного нинішній ситуації рішення».

 

За словами правління УАВК, ліквідування Академії друкарства означатиме «повне ігнорування тієї сутнісної й націє- та державотворчої функції, яку виконує національна книга», оскільки для відбудови та розбудови держави потрібні якісні професійні кадри, а рішення реорганізувати Академію друкарства перешкоджатиме їхній появі.

 

Нагадаємо, МОН планує приєднати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Як відомо, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів потрапила до фіналу премії за свободу слова Prix Voltaire 2022.

 

Чільне фото: ua.polomap.com