книжки

Які книжки найчастіше купували українці в книгарнях за 2023 рік

08.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До Національного тижня читання Український інститут книги разом із Kyiv Book Weekend провели опитування книгарень й оприлюднили дані про те, які книжки були найбільш популярними у 2023 році. Про це повідомили на сайті установи.

Найпопулярніші видання оприлюднили в чотирьох номінаціях:

 

— найпопулярніша українська класика;

— найпопулярніші книжки сучасних українських авторів;

— найпопулярніші переклади;

— найпопулярніші книжки для дітей.

 

Літературні підсумки підбили на основі продажів друкованих книжок у двох вибірках:

 

  • великі ритейлери Book24, kniga.biz.ua, Yakaboo, Книголенд, КСД та НФ із загальноукраїнським охопленням;
  • київські немережеві книгарні Сенс, Закапелок, Readeat й Katebooks (Ірпінь).

 

 Найпопулярніша українська класика

Безумовний лідер номінації – серія «Неканонічний канон» видавництва Віхола.

 

Найуспішнішими книгами, що увійшли одночасно в ТОП продажів чотирьох загальноукраїнських книготорговців з шести стали: «Місто» Валер’яна Підмогильного й «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимира Винниченка (Видавництво «Віхола») та «Тигролови» й «Сад Гетсиманський» Івана Багряного (Видавництво «Апріорі»). Ці ж книжки, а також «Повість про санаторійну зону» Миколи Хвильового серед лідерів київських книгарень.

 

Найпопулярніші книжки сучасних українських авторів

На першому місці — книжка «Я бачу, вас цікавить пітьма» Іларіона Павлюка (Видавництво Старого Лева, переклала з російської Вікторія Стах). Вона зацікавила покупців всіх опитаних київських книгарень і п’яти загальноукраїнських майданчиків із шести.

 

Ще три видання представлені в топах продаж більшості опитаних. Це «Драбина» Євгенії Кузнєцової («Видавництво Старого Лева»), «Нові Темні Віки. Колонія» Макса Кідрука (Видавництво «Бородатий Тамарин») і «Танці з кістками» Андрія Сем’янкова (Видавництво «Віхола»).

 

Найпопулярніші переклади

Смаки покупців усіх київських книгарень збіглися на таких книжках: «Моссад. Найвидатніші операції ізраїльської розвідки» авторів Міхаель Бар-Зохар та Ніссім Мішаль (Видавництво «Наш Формат», переклав Олександр Михельсон), «Фактор Черчилля Як одна людина змінила історію» Бориса Джонсона (Видавництво Vivat, переклав Юрій Гірич).

 

Найпопулярніші книжки для дітей

У перелік найпопулярніших книжок для дітей увійшли як українські, так і перекладні видання іноземних авторів.

 

Очолює рейтинг рітейлерів книжка «Малечі про інтимні речі» Юлії Ярмоленко (Видавництво Талант). Вона зацікавила покупців п’яти майданчиків з шести.  Також у лідерах (4 з 6) книжка видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка.

 

Як повідомлялося, Український інститут книги назвав перелік найпопулярніших книжок, які брали читачі в українських бібліотеках під час проведення Національного тижня читання-2022.

 

Читайте також: Найважливіші дитячі книжки 2022 року: на що звернути увагу

 

Чільне зображення (ілюстративне): shotam.info