бібліотеки

УІК закупить майже 680 тисяч книжок для бібліотек

27.06.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Експертна рада відібрала список видань, які закупить Інститут книги в межах програми Поповнення фондів публічних бібліотек 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Інституту.

Повідомляється, що експертна рада обрала 557 найменувань книжок від 79 українських видавництв. Всього для читалень закуплять 677 460 примірників на суму 87 млн гривень.

 

Всього 151 видавництво подало заявки на 3013 назв книжок. Під час здійснення перевірки на відповідність поданих заявок умовам Порядку відбору, працівники УІК відхилили 457 позицій.

 

«І торік, і зараз ми зробили все, щоб процес відбору книг відбувся прозоро, відкрито та ефективно. Підсумки закупівель-2018 обговорили з бібліотекарями. За результатами цього обговорення довилося відповитися, зокрема, від книжок у м’яких обкладинках. Навесні ми провели велику нараду з видавцями, на якій детально інформували про порядок цьогорічного відбору, потім відповідали на запитання видавців, допомагали їм. Вдячні тим, хто повністю дотримався Порядку відбору і подав якісно підготовлені документи. Окрема щира подяка Експертній раді за ефективне оцінювання пропозицій», — зазначив начальник відділу підтримки книговидання УІК Юрій Марченко.

 

Експертна рада складається з науковців, літературознавців, координаторів культурних проєктів, керівників бібліотек, освітян та журналістів – загалом 50 авторитетних фахівців.

 

Наступні етапи програми поповнення бібліотек:

 

  • затвердження списку книжок Кабінетом Міністрів України;
  • переговорні процедури з видавцями для забезпечення закупівлі за найнижчими цінами;
  • розподіл книжок по публічних бібліотеках;
  • укладання договорів з видавцями;
  • доставка книжок до місць призначення;
  • проведення розрахунків з видавцями.

 

З переліком книг, що пропонуються для закупівлі у 2019 році, а також довгим список книжок, які були допущені до оцінювання Експертною радою, можна ознайомитися за посиланням.

 

Раніше повідомлялося, що Український інститут книги завершив технічний відбір заявок від українських видавництв, поданих в рамках Програми поповнення фондів публічних бібліотек.

 

Нагадаємо, що минулого року на програму поповнення бібліотек претендували  2 779 назв книжок. Експертна рада рекомендувала до закупівлі 741 книжку від 91 видавництва. Загальний наклад склав 986 449 примірників на суму 114,5 млн грн.