бібліотечні фонди

Відомий перелік книжок, які закуплять для поповнення бібліотечних фондів

30.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Експертна рада рекомендувала 741 книжку до закупівлі для поповнення фондів публічних бібліотек цього року. Про це повідомляє Український інститут книги.

 

Перелік книжкових пропозицій був затверджений 27 жовтня на засіданні експертної ради.

 

Усього схвалили закупівлю 741 назви книжок, загальним накладом 1 млн 28 тис. 800 примірників від 91 видавництва, на загальну суму 114,5 млн грн.

 

Перелік книжкових пропозицій, рекомендованих експертною радою до закупівлі для поповнення фондів публічних бібліотек, можна переглянути за посиланням.

 

Також список містить пропозиції, які були подані на розгляд експертної ради, але не потрапляють у програму закупівлі цього року. До закупівлі були рекомендовані книжки, які набрали 12 і більше балів від експертів. У документі пропозиції, які рекомендовані до закупівлі, позначені номерами від 1 до 741 і виділені жовтим.

 

В Інституті книги зазначили, що експерти послуговувалися положенням про експертну раду, затвердженим наказом УІК від 17 жовтня 2018 року.

 

«У 2018 році воно було суттєво доопрацьоване: додані пункти про забезпечення об’єктивного, компетентного, раціонального та прозорого відбору книжкової продукції. Кожен з експертів підписував заяву про наявність/відсутність реального та/або потенційного конфлікту інтересів в рамках участі у експертній раді», – пояснили в установі.

 

В УІК розповіли, що для того, щоб збільшити час на ознайомлення з книжками, експертам спочатку було надано доступ до електронних відомостей з повним переліком видань. Після роботи з електронними таблицями, експертів запросили до фактичного ознайомлення з книжками. Оцінка видань відбувалася за двобальною шкалою, де оцінка «1» – відповідає критеріям, зазначеним у положенні, оцінка «0» – не відповідає.

 

За результатами оцінювання підраховувалася загальна сума балів кожної книжки і складався перелік видань у порядку зменшення кількості отриманих балів та в межах обсягу коштів, передбачених на програму (120 млн грн, що будуть перерозподілені з програми «Українська книга»).

 

Нагадаємо, що всього до Інституту книги надійшло 2 тис. 779 заявок від 137 видавців. З них експертній раді було подано на розгляд  2 тис. 438 пропозицій. 341 пропозиція не була включена до списку, оскільки не відповідала встановленим правилам.

 

Пропозиції приймалися з 9 по 19 жовтня.