канада

Україна вперше бере участь у Монреальському книжковому салоні з національним стендом

23.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уперше на Монреальському книжковому салоні (Квебек, Канада), що відбувається 20-25 листопада, Україна представлена з національним стендом у статусі країни-гостя. Про це повідомляє кореспондент Читомо.

французьський балкон

Участь у найбільшому книжковому ярмарку франкомовної літератури взяли 6 українських видавців: Видавництво Анетти Антоненко, Ранок, Фоліо, Нора-Друк, Навчальна книга — Богдан, також на стенді представлені книжки Юрія Журавля та казки з доповненою реальністю від видавництва TaleAR.

Посольство України у Канаді організувало також урочисте прийняття на честь національної участі для канадських партнерів: захід відбувся за участі Посла України Андрія Шевченка, директора Салону Олів’є Ґужона, представників УНО, журналістів та Асоціацій видавців і книгорозповсюдників Канади.

Микола Кравченко, директор видавництва «Нора-Друк» та один з організаторів української участі зазначає, що метою поїздки є вивчення ринку та налагодження особистих контактів з колегами: «Все почалося з активності Ростислава Нємцева — керівника Літературної студії Українського національного об’єднання — Монреаль (УНО). Спочатку Студія запрошувала на виступи в Монреаль персонально українських письменників та видавців, а цього року вдалося об’єднати зусилля УНО, українського посольства в Канаді та Українського інституту книги й вперше Україна стала учасником Книжкового Салону в Монреалі. Координатором зусиль з українського боку виступала Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів».

Ростислав Нємцев: «Вперше я озвучив ідею участі у квітні минулого року на зустрічі з Послом Андрієм Шевченком, коли привозив в Оттаву гостя Монреальської літературної студії Маркіяна Камиша. Присутність України на Книжковому салоні в Монреалі важлива як з точки зору поширення української літератури, яка мало відома у Квебеку і Канаді, так і тому, що такі заходи допомагають протидіяти російській пропаганді. Україна до цього часу не приділяє належної уваги провінції, вважаючи, що Монреаль розташований всього за півтори години автомобілем від Оттави, де розташоване Посольство, але майже не працює у Квебеку з його специфікою».

Також повідомляється, що на участь України в Монреальському салоні виділили кошти Українське національне об‘єднання ($ 5000), Монреальська літстудія ($ 1000), Посольство України ($ 11 000) та Український інститут книги ($ 4 400).

 

Українську літературу у Монреаль приїхали представити Сергій Жадан та Андрій Курков.

 

Нагадаємо, що цьогоріч Канада також брала участь у статусі Почесного гостя в Книжковому Арсеналі.

 

Як відомо, зовсім нещодавно Україна брала участь у міжнародних книжкових ярмарках у Франкфурті та Відні.

 

Читайте також: Директорка Асоціації канадських видавців: Наша мета — 200 перекладів німецькою до Франкфурта

 

Фото: Віктор Круглов, Українська делегація у Монреалі