Лондонський книжковий ярмарок

Україна вперше офіційно представлена на Лондонському книжковому ярмарку

12.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 48-му Лондонському книжковому ярмарку вперше представлений український національний стенд. Про це Читомо повідомили в Українському інституті книги.

 

Стенд буде розміщений на ярмарку з 12 по 14 березня. Організатором виступає команда Українського інституту книги спільно з Міністерством культури.

 

Українські книжки будуть презентовані в Лондоні після успішних перемовин між міністром культури України Євгеном Нищуком та директоркою London Book Fair Джекс Томас, яка минулого року побувала в Києві на запрошення Інституту книги.

 

 

Спеціальними гостями української програми у Лондоні стануть художники Романа Романишин та Андрій Лесів. Їхні роботи покажуть у «Галереї ілюстраторів», де експонуються найкращі мистецькі твори світових книжкових художників. Ілюстрації з їхньої книжки «Stars and Poppy Seeds», яку цього року опублікувало британське видавництво «Tate», стануть візуальною основою національного стенду.

 

«Для країни життєво необхідно бути представленою на головних культурних подіях світу, серед яких, безумовно, є Лондонський книжковий ярмарок. Для нас особисто ця участь надзвичайно важлива. Ми переконані, що такі активні контакти між УІК та провідними європейськими книжковими фестивалями стануть потужним імпульсом для подальшої співпраці, нових проектів, нових книг і перекладів», – наголосили Романа та Андрій.

 

 

 

Також у ярмарку візьме участь співвласник видавництва «Наш Формат» Антон Мартинов. Він розповість відвідувачам заходу про особливості книговидання в Україні та розвиток українського ринку в умовах соціальної турбулентності.

 

На ярмарку Україну представлять 12 видавництв: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, «Видавництво Старого Лева», «Наш Формат», «Астра», BOOK CHEF, «Фонтан казок», «Каламар», «КМ-Букс», Magenta, Nebo BookLab, «Ранок» та «Самміт-книга».

 

Крім цього, свої книжки на стенді покаже Інститут національної пам’яті та організація «Українсько-єврейська зустріч». Також буде презентована англомовна «Книга-мандрівка. Україна».

 

За новинами та фото- і відеозвітами з ярмарку можна стежити на сторінках Інституту книги у Facebook та Instagram.

 

Раніше ми повідомляли, що офіційним ілюстратором Лондонського книжкового ярмарку став творець слона Елмера Девід Маккі.

 

Читайте також про цьогорічних лауреатів премії Trailblazer Awards від Лондонського книжкового ярмарку