премія

Українська ілюстраторка отримала премію Вацлава Гавела за творче дисидентство

17.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська ілюстраторка Марія Лонюк стала однією з чотирьох українців, які отримали премію Вацлава Гавела за творче дисидентство у 2023 році. Про це мисткиня повідомила у своєму Facebook.

 

«Я не думала колись що буду малювати війну, але відчуваю що зараз це необхідно. І як виявилось, світ бачить що ти робиш. Мистецтво може зачепити серце, бо говорить мовою емоцій. Стільки людей мені написало за цей тиждень, що вони бачили мої роботи багато разів і були розчулені. І це люди з зовсім різних країн!», — написала Марія Лонюк.

 

 

Іншими лавреатами стали ще троє українців: мистецтвознавиця Юлія Манукян, вбитий росіянами диригент Херсонської філармонії Юрій Керпатенко та авторка проєкту проєкт Stand Up for Ukraine Єлизавета Ізмалкова. Також премією нагородили нікарагуанського політичного карикатуриста Педро X. Моліні та угандійського романіста Каквензі Рукірабашайджу.

 

 

Премію Вацлава Гавела за творче дисидентство вручають з 2012 року. Щороку обирають трьох лавреатів. Водночас у 2023-му четверо українців розділяють одну з трьох нагород. Церемонія нагородження відбулася 14 червня на Oslo Freedom Forum.

 

Читайте також: Вацлав Гавел. «Промови та есеї»

 

Фото: Mariia Loniuk