Вікіпедія

Українська Вікіпедія подолала позначку в мільйон статей

24.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська редакція Вікіпедії має вже більше мільйона статей, написаних українською мовою. Про це повідомляє прес-служба вільної енциклопедії.

“Ця історична мить настала! Сьогодні, 23 березня, українська Вікіпедія перетнула позначку в мільйон статей! Ювілейною стала стаття про американську співачку Одетту!”, – повідомили на офіційній сторінці української Вікіпедії у Facebook.

 

Українська редакція найбільшої онлайнової енциклопедії існує вже 16 років. Вона вже декілька разів потрапляла до топу тих, які мають найбільші темпи зростання, а також відвідуваності. Кількості у 800 тисяч статей українська Вікіпедія досягнула 10 липня 2018 року, а позначку в 900 тисяч подолала у квітні 2019-го.

 

Як відомо, Вікіпедія — це виключно волонтерський проєкт. Для заохочення авторів в українській Вікіпедії регулярно проводяться тематичні тижні. Зокрема зараз тривають конкурс «Європейська весна» та місячник 10000 необхідних статей.

 

Зараз українська Вікіпедія займає 7 місце серед усіх мовних розділів, а також 11 місце серед європейських Вікіпедій. Також українська на третьому місці серед редакцій слов’янськими мовами.

Раніше повідомлялося, що у листопаді 2019-го був встановлений новий рекорд відвідуваності української Вікіпедії. Тоді місячне число переглядів сторінок досягло 74, 3 млн.