Болонський книжковий ярмарок

Українські ілюстраторки-фіналістки про свою участь у Болоньї

15.01.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На виставку ілюстраторів цьогорічного Болонського книжкового ярмарку відібрали роботи українських ілюстраторок Анни Сарвіри та Ольги Штонди. Про це повідомляється на сайті Bologna Children Book Fair.

 

Усього до списку потрапили роботи 76 ілюстраторів із 27 країн та регіонів світу (Бразилія, Канада, Китай, Фінляндія, Франція, Німеччина, Іран, Ірландія, Італія, Японія, Корея, Литва, Мексика, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Словенія, Іспанія, Швейцарія, Тайвань, Туреччина, Великобританія, Україна, Уругвай, США та Венесуела).

 

На розгляд журі роботи надіслав 2 тис. 901 ілюстратор із 62 країн світу.

 

До складу журі цього року увійшли: Дієго Б’янкі (Аргентина), Мацей Біліняк (Польща), Алессандро Санна (Італія), Гарріет ван Реек (Голландія) та Беатріс Вінсент (Франція).

 

Виставку із Болоньї повезуть до Японії, Китаю та Кореї. Також роботи друкують у каталозі. Один із учасників отримає премію International Award for Illustration Bologna Children’s Book Fair – Fundación SM. Премія включає грошову винагороду та контракт із іспанським видавництвом SM.

 

 

 

 

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Анна Сарвіра розповіла, що надіслала в Болонью ілюстрації до книжки Йоко Сано «Казка про кота, який жив мільйон разів».

 

 

 

Це оповідання про кота, якого всі любили, а він не любив нікого. Він жив, помирав і знову народжувався вже у нових власників. Люди дуже любили кота і сумували за ним, а він нічого не відчував. Поки одного разу не народився вільним і не зустрів білу кішку, яку покохав. І коли вона померла, він дуже сумував. Теж помер і більше ніколи не народжувався знову.

 

 

 

«Це мій творчий проект, який я робила для себе, бо вже багато років хотіла зробити ілюстрації до цього оповідання. Мені було цікаво трохи поекспериментувати зі стилем і технікою, спробувати щось нове. Здається в Болоньї це люблять», – зазначила вона.

 

 

 

У свою чергу Ольга Штонда розповіла, що подала на виставку 5 робіт із серії про велосипед.

 

 

 

 

«Це моє натхнення, дуже люблю подорожувати велосипедом. Це невід’ємна частина мого життя. Роботи створювалися як ілюстрації до календаря на кожен місяць», – пояснила вона.

 

 

Нагадаємо, що роботи Анни Сарвіри потрапили на виставку Болонського книжкового ярмарку і у 2017 році.

 

Читайте також про список учасників Bologna Children’s Book Fair-2018.