Антарктида

Українські письменники та видавці зібрали книжки для антарктичної станції «Академік Вернадський»

14.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національний антарктичний науковий центр завершив акцію «Книги в Антарктиду», що провели для поповнення бібліотеки антарктичної станції «Академік Вернадський». Про це йдеться на фейсбук-сторінці НАHЦу.

Акція тривала близько двох місяців. За цей час українські видавці та письменники надали понад 80 книжок: поезію і прозу, мемуаристику, науково-популярну літературу.

 

Свої книжки з автографами для антарктичної бібліотеки надали письменники Сергій Жадан, Марія Матіос, Василь Шкляр, Андрій Курков, Софія Андрухович, Тарас Прохасько, Андрій Кокотюха, Катерина Бабкіна, Тамара Горіха Зерня, публіцисти Віталій Портніков, Станіслав Асєєв, Олександр Михед та інші.

 

Ветеранські книжки надали: Олексій Петров, Костянтин Чабала, Влад Якушев, Віталій Запека, Юрій Руденко, Євгенія Духопельникова, Олена Мокренчук, видавництво «Білка». У переліку цих видань як автобіографічні твори, так і документальні дослідження про початок війни.

 

Добірку книжок від видавництва «Абабагаламага» особисто підібрав директор Іван Малкович: «Триста поезій» Ліни Костенко, політичний детектив Юрія Щербака «Час смертохристів», «Пригоди бравого вояка Швейка», українські переклади творів Роальда Дала, «Українські повісті» Миколи Гоголя, «Володарка Понтиди» Юрія Косача та інші.

 

Видавництво «Наш Формат» надало добірку мемуарів Генрі Форда та нобелівського лавреата з фізики Річарда Фейнмана, книжки Ніла Макгрегора, Джордана Пітерсона, Ганса Рослінга тощо.

 

До Антарктиди також відправлять: видання «Україна. Їжа та історія» від проєкту Їжакультура; добірку книжок від видавництва «Смолоскип», зокрема, вибрані твори Василя Симоненка та Василя Стуса; добірку сучасної української фантастики від видавничої групи «KM-Букс».

«А ще ми виконали «спецзамовлення» полярників – учасників 26-ї Української антарктичної експедиції, які зараз працюють в Антарктиді: отримали книжку орнітологині Наталі Атамась «Пташині історії», історичний роман Антона Санченка «Круз і Лис». А також цілу плеяду науково-популярних книжок від видавництва «Віхола», − додали організатори акції.

 

Полярники висловили вдячність за консультації Українському ПЕНу та Ганні Скоріній.

 

Додамо, у 2019 році журналіст Маркіян Прохасько здійснив мандрівку на станцію «Академік Вернадський» для написання книжки. Нещодавно помер один з ініціаторів заснування станції, онук Івана Франка Роланд Франко.