Дизайн

Українські шрифти та леттеринг — лекції Марафону Креативної Практики

26.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З 4 квітня щотижня триває Марафон Креативної Практики. Це ініціатива команди CASES, соціальної мережі та EdTech-платформи для креативних індустрій, в межах якої фахівці креативних індустрій читають безплатні лекції на підтримку Збройних сил України за участі фонду «Повернись живим». 

Задачі Марафону — з одного боку, підтримати людей, заохотити їх і далі працювати та не зупиняти свій розвиток попри війну, а з іншого — допомогти ЗСУ, волонтерам та всім, хто наближає перемогу України.

У цьому матеріалі команда Марафону зібрала добірку лекцій, присвячених типографії та розробці айдентики. Лекції стануть в пригоді усім, хто працює в галузі дизайну або просто цікавиться створенням логотипів та шрифтами, зокрема, українськими. 

Мистецтво леттерингу

Катя Яцушек, графічна дизайнерка та ілюстраторка, присвятила свою лекцію мистецтву леттерингу. У ній фахівчиня пояснила, чому леттеринг та каліграфія — це не одне й те саме й розповіла про ключові етапи створення мальованих літер. 

 

Скільки українських шрифтів потрібно для щастя

Андрій Шевченко, український шрифтовий дизайнер і каліграф, створює шрифти з 2005 року. Вони використовуються для українських вебсайтів, друкованої продукції, й навіть для міської комунікації: він був у команді дизайнерів, які розробляли шрифти для Маріуполя та Дніпра. 

 

А ще, Андрій запускає ініціативи, в межах яких за допомогою шрифтів збирає кошти на хороші справи: наприклад, на фінансування добровольчого парамедичного батальйону «Госпітальєри». Свою лекцію фахівець присвятив українським шрифтам і відповів у ній на запитання «Скільки ж українських шрифтів потрібно для щастя»

 

Як напис перетворити на логотип

Шрифтовий дизайнер, засновник та артдиректор в АльфаБраво, Кирило Ткачов присвятив свою лекцію типографії й поділився, як напис можна перетворити на логотип.

 

Шрифтовий патріотизм. Як позбутися російського впливу на український дизайн

Завершує добірку — надзвичайно актуальна сьогодні лекція від Євгена Садка, засновника та керівника шрифтового вебсервісу Rentafont. Тема виступу — шрифтовий патріотизм. У межах лекції фахівець розповів, чому важливо використовувати українські шрифти, де їх шукати та як позбутися російського впливу на український дизайн. 

 

 

Читайте також: Як ефективно писати та редагувати тексти — лекції Марафону Креативної Практики

 

Дивіться більше лекцій на YouTube-каналі Креативної Практики та на MEGOGO. І підтримуйте фонд «Повернись живим».